Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

Gwiazdy sportu w Międzyzdrojach

Data publikacji: 2015-08-19 12:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-23 17:55
Gwiazdy sportu w Międzyzdrojach
 

Tłumy turystów obserwowały znakomitych sportowców, którzy pojawili się na międzyzdrojskiej Promenadzie Gwiazd, gdzie po raz 17. odbył się Mityng Lekkoatletyczny upamiętniający znane postacie sportu polskiej lekkoatletyki, mistrzów olimpijskich.

Jak co roku poprzedzony został mszą św. oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy w miejscu gdzie zginęli sportowcy - W. Komar i T. Ślusarski. Do późnych godzin wieczornych wczasowicze śledzili poczynania sportowców w pchnięciu kulą i skoku o tyczce. Były też okazje do wspólnych fotografii.

W konkursie skoku o tyczce wystartowało 9 zawodników. Niestety, podczas rozgrzewki niemiecki zawodnik Hendrik Gruber uległ kontuzji, która nie pozwalała mu na dalsze uczestnictwo w zawodach sportowych. Na czołowych lokatach uplasowali się: Rasmus Jorgensen z Danii (5,50 m), Carsten Dilla z Niemiec (5,40 m) oraz Polacy Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin – 5,30 m) i Mateusz Jerzy (Zawisza Bydgoszcz – 5.30 m).

Tradycyjnie, obok konkursu skoku o tyczce rozegrany został konkurs pchnięcia kulą w wydaniu vipowskim, którego zwycięzcą został Szymon Ziółkowski - mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich Sydney 2000 w rzucie młotem (13,17 m), jednak po przeliczeniu wyników z uwzględnieniem czynnika wieku zwycięzcą okazał się Andrzej Majkowski – dyplomata, Podsekretarz Stanu w Kancelarii RP Aleksandra Kwaśniewskiego, były prezes PZLA. Drugie miejsce zajął Krzysztof Wolsztyński - prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, a trzecie Jan Magda - przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Ponadto w konkursie udział wzięli: Adam Celiński, Zbigniew Buczkowski, ksiądz Janusz Koplewski, Jacek Wszoła, Jerzy Sieńko, Marian Woronin, Jerzy Kaczmarek, Ryszard Ostrowski, Antonio Tortolano - radny miasta Cassino (Włochy) i Maciej Karczyński. Impreza mimo późnej godziny cieszyła się dużym zainteresowaniem, a dobra muzyka  w wykonaniu Agaty Rymarowicz i Tadeusza Kroka rekompensowała wieczorny chłód. Organizatorem Mityngu był Klub Biegacza Sporting Międzyzdroje i Urząd Miasta Międzyzdroje.

Tekst i fot. Julianna Rogowska

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ