Poniedziałek 28 listopada 2022r. 
REKLAMA

Gołąb z narkotykami

Data publikacji: 2017-05-29 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-12 11:26
Gołąb z narkotykami
Fot. Ryszard Pakieser (arch.)  

Służby celne Kuwejtu przechwyciły przy granicy z Irakiem gołębia z przytroczonym do grzbietu woreczkiem, zawierającym - jak się okazało - blisko 180 dawek narkotyku - poinformował kuwejcki dziennik "Al-Rai".

Jak odkryli celnicy, niewielka płócienna sakiewka między skrzydłami ptaka pomieściła aż 178 tabletek ketaminy. To przede wszystkim lek znieczulający, wykorzystywany również jako o wiele tańszy zamiennik ecstasy.

Kuwejckie służby od dawna domyślały się, że gołębie mogą być wykorzystywane w przemycie narkotyków, ale dopiero pierwszy raz przechwyciły jednego z latających "kurierów" - podkreślił "Al-Rai". Już w starożytnym Rzymie ptaki te były wykorzystywane do przenoszenia wiadomości. Gołębie pocztowe potrafią wrócić do odległego o setki kilometrów miejsca wylotu. 

W 2015 roku strażnicy w jednym z więzień w Kostaryce schwytali gołębia, który w przyczepionym do ciała woreczku transportował kokainę i marihuanę. Kilka lat wcześniej podejrzenia policji w Kolumbii wywołał gołąb, który nie był w stanie oderwać się od ziemi i przelecieć nad więziennym murem; okazało się, że ptak nie cierpi na żadną chorobę, lecz nie mógł oderwać się od ziemi z powodu zbyt dużej paczuszki, również zawierającej kokainę i marihuanę.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ciekawe...
2017-06-01 01:31:35
A ciekawe, czy takie golebie potrafia "przefrunac" i Wysoki Mur na Kaszubskiej czy inne Wysokie Ogrodzenia w Goleniowie ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA