Poniedziałek 27 września 2021r. 
REKLAMA

Gitara Stinga wylicytowana za 15 tysięcy złotych

Data publikacji: 2017-01-23 12:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-12 11:26
Gitara Stinga wylicytowana za 15 tysięcy złotych
W czasie balu można było wylicytować gitarę Stinga, a także płytę winylową i płytę CD "57th & 9th" z podpisem artysty. Fot. PAP/Tytus Żmijewski  

Gitarę Stinga wylicytowano w Toruniu za 15 tys. zł podczas VII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Dochód z imprezy trafi do pięciu instytucji pomagającym ubogim i niepełnosprawnym. W poprzednich latach zebrano ponad 800 tys. zł.

Artysta podarował instrument na cel dobroczynny podczas wizyty w Toruniu na początku grudnia 2016 r. Jest to model Fender Precision, najstarszy elektryczny typ gitary basowej. Na początku lat 50. XX wieku instrument opatentował Leo Fender. Sting grał na tym modelu od późnych lat 60. Później doczekał się własnej, limitowanej edycji instrumentu.

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki zorganizował zabawę w Toruniu wraz z prezydentami Torunia i Grudziądza – Michałem Zaleskim i Robertem Malinowskim. Pieniądze zebrane podczas balu trafią na konta Kuchni św. Alberta w Bydgoszczy, toruńskiej Fundacji Światło, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku sióstr orionistek oraz domów pomocy społecznej w Chełmnie i Świeciu, prowadzonych przez siostry szarytki.

W czasie balu można było wylicytować także m.in. grafikę Zdzisława Beksińskiego, rysunki Zbigniewa Lengrena z "Profesorem Filutkiem", grafikę Jerzego Dudy-Gracza, akwafortę "Matka Boża Ostrobramska" autorstwa Krystyny Szalewskiej, bluzę Kamila Stocha, płytę winylową i płytę CD "57th & 9th" z dedykacją Stinga, piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata, piłkę do siatkówki z podpisem Mariusza Wlazłego czy pióro od premier Beaty Szydło.

(pap)

Fot. PAP/Tytus Żmijewski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ