Czwartek 23 września 2021r. 
REKLAMA

Dokąd latamy na Wielkanoc

Data publikacji: 2016-03-09 19:12
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-10 19:52
Dokąd latamy na Wielkanoc
 

Z roku na rok coraz częściej podróżujemy samolotem w okresie wielkanocnym. Wybieramy krótkie, miejskie wycieczki po Europie lub dłuższe urlopy na wyspach, ale coraz popularniejsze stają się również loty krajowe.

Jak wynika z analizy serwisu FRU.PL, w 2015 roku podróżujących samolotem Polaków było aż o 66 proc. więcej względem poprzedniego, a tendencja ta utrzyma się również i w tym. Do najpopularniejszych kierunków w ubiegłą Wielkanoc należały Londyn, Paryż, Rzym i Barcelona. Jak podkreśla Maciej Knopa, travel manager we FRU.PL, są to miejsca, które chętnie odwiedzamy przez cały rok, dlatego nie dziwi, że wiele osób podróżuje tam również w czasie świąt – sporym zaskoczeniem jest za to popularność Lizbony.

– Portugalię wybieramy coraz częściej. W ubiegłym roku zanotowaliśmy aż 90 - procentowy wzrost liczby rezerwacji lotów do tego kraju. To wciąż mało znane przez naszych turystów miejsce, kuszące nieco egzotycznym charakterem i wyjątkowym urokiem. Z drugiej strony, popularność Lizbony wynika z pewnością także z dostępności lotów – teraz możemy latać do Portugalii tanio, a luki w ofercie nisko kosztowych przewoźników uzupełniają loty składane typu smart connection – wyjaśnia Knopa.

Tegoroczne wyniki potwierdzają tę tendencję – Lizbona czy Porto cieszą się ogromną popularnością.

Na Wielkanoc chętnie latamy również do Amsterdamu, Mediolanu, Kopenhagi i Bolonii. Miejskie kierunki to te, które zanotowały największe wzrosty, jeżeli chodzi o liczbę pasażerów w ostatnich latach – w niektórych wypadkach nawet dwukrotne.

– Z naszych analiz wynika, że bardzo chętnie wybieramy się w wielkanocne podróże korzystając z wyjazdów typu City Break, które idealnie odpowiadają wymaganiom kilkudniowego urlopu, łącząc przelot i zakwaterowanie w przystępnej cenie – mówi ekspert FRU.PL.

Kierunek, który wybieramy najchętniej na takie wypady, to Włochy. Jak tłumaczy Knopa, jest to związane z niskimi kosztami.

– Wyjazd tam na 3-4 dni to koszt rzędu nawet niecałych 500 złotych, a Włochy to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy zwiedzania chętnie zobaczą Rzym czy Florencję, a ci, którzy wolą aktywny wypoczynek, mogą się zdecydować na wypad nad Gardę. Na podróż we dwoje idealnie nadaje się Liguria – wymienia.

Bardzo popularne wśród Polaków okazały się także ciepłe wyspy.

– Plażowe kierunki wybierali ci, którzy decydowali się połączyć Wielkanoc z urlopem i zrobić sobie wiosenne wakacje. Zdecydowanie królowała wśród nich Teneryfa, bardzo popularne były również Cypr i Majorka – mówi Maciej Knopa. Jak podkreśla, z roku na rok wydłuża się lista kierunków wybieranych przez Polaków – stajemy się coraz ciekawsi i bardziej otwarci, podróżujemy w nowe miejsca, nawet bardzo egzotyczne.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również loty po Polsce, a samolot stał się już mocnym konkurentem dla pociągów i samochodów. W stosunku do poprzedniego roku liczba osób latających po kraju w okresie wielkanocnym wzrosła aż o 17 proc.

Fot. (arch.) 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ