wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Na Luzie > Dokąd latamy na Wielkanoc

Dokąd latamy na Wielkanoc

Dokąd latamy na Wielkanoc
Data publikacji: 2016-03-09 19:12
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-10 19:52
Wywietleń: 692 122985

Z roku na rok coraz częściej podróżujemy samolotem w okresie wielkanocnym. Wybieramy krótkie, miejskie wycieczki po Europie lub dłuższe urlopy na wyspach, ale coraz popularniejsze stają się również loty krajowe.

Jak wynika z analizy serwisu FRU.PL, w 2015 roku podróżujących samolotem Polaków było aż o 66 proc. więcej względem poprzedniego, a tendencja ta utrzyma się również i w tym. Do najpopularniejszych kierunków w ubiegłą Wielkanoc należały Londyn, Paryż, Rzym i Barcelona. Jak podkreśla Maciej Knopa, travel manager we FRU.PL, są to miejsca, które chętnie odwiedzamy przez cały rok, dlatego nie dziwi, że wiele osób podróżuje tam również w czasie świąt – sporym zaskoczeniem jest za to popularność Lizbony.

– Portugalię wybieramy coraz częściej. W ubiegłym roku zanotowaliśmy aż 90 - procentowy wzrost liczby rezerwacji lotów do tego kraju. To wciąż mało znane przez naszych turystów miejsce, kuszące nieco egzotycznym charakterem i wyjątkowym urokiem. Z drugiej strony, popularność Lizbony wynika z pewnością także z dostępności lotów – teraz możemy latać do Portugalii tanio, a luki w ofercie nisko kosztowych przewoźników uzupełniają loty składane typu smart connection – wyjaśnia Knopa.

Tegoroczne wyniki potwierdzają tę tendencję – Lizbona czy Porto cieszą się ogromną popularnością.

Na Wielkanoc chętnie latamy również do Amsterdamu, Mediolanu, Kopenhagi i Bolonii. Miejskie kierunki to te, które zanotowały największe wzrosty, jeżeli chodzi o liczbę pasażerów w ostatnich latach – w niektórych wypadkach nawet dwukrotne.

– Z naszych analiz wynika, że bardzo chętnie wybieramy się w wielkanocne podróże korzystając z wyjazdów typu City Break, które idealnie odpowiadają wymaganiom kilkudniowego urlopu, łącząc przelot i zakwaterowanie w przystępnej cenie – mówi ekspert FRU.PL.

Kierunek, który wybieramy najchętniej na takie wypady, to Włochy. Jak tłumaczy Knopa, jest to związane z niskimi kosztami.

– Wyjazd tam na 3-4 dni to koszt rzędu nawet niecałych 500 złotych, a Włochy to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy zwiedzania chętnie zobaczą Rzym czy Florencję, a ci, którzy wolą aktywny wypoczynek, mogą się zdecydować na wypad nad Gardę. Na podróż we dwoje idealnie nadaje się Liguria – wymienia.

Bardzo popularne wśród Polaków okazały się także ciepłe wyspy.

– Plażowe kierunki wybierali ci, którzy decydowali się połączyć Wielkanoc z urlopem i zrobić sobie wiosenne wakacje. Zdecydowanie królowała wśród nich Teneryfa, bardzo popularne były również Cypr i Majorka – mówi Maciej Knopa. Jak podkreśla, z roku na rok wydłuża się lista kierunków wybieranych przez Polaków – stajemy się coraz ciekawsi i bardziej otwarci, podróżujemy w nowe miejsca, nawet bardzo egzotyczne.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również loty po Polsce, a samolot stał się już mocnym konkurentem dla pociągów i samochodów. W stosunku do poprzedniego roku liczba osób latających po kraju w okresie wielkanocnym wzrosła aż o 17 proc.

Fot. (arch.) 

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie