środa, 26 czerwca 2019.
Strona główna > Na Luzie > Beata Ścibakówna: Trzeba oswajać inność

Beata Ścibakówna: Trzeba oswajać inność [FILM]

Beata Ścibakówna: Trzeba oswajać inność
Data publikacji: 2018-06-12 07:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-12 11:27
Wywietleń: 2114 327572

Aktorka lubi grać trudne i niejednoznaczne role. Bardzo się cieszy, że miała okazję wcielić się w postać zakochaną w innej kobiecie. Uważa, że takie wątki w filmach czy serialach pozytywnie oddziałują na świadomość oraz otwartość społeczeństwa.

To kolejne zawodowe wyzwanie Beaty Ścibakówny – anestezjolog Olga Bujak, grana przez nią w serialu „Diagnoza”, okazała się być lesbijką. Aktorka bardzo się cieszy z takiej decyzji scenarzystów.

– Nigdy dotąd nie grałam takiej roli. Zresztą na ekranie towarzyszy mi wspaniała partnerka, Agnieszka Wosińska, z którą znamy się od lat. Jeszcze nie wiem, jak dalej potoczy się ten wątek, ale na razie nie mamy żadnych mocnych scen. Wątek związku między dwiema kobietami został potraktowany poważnie i bardzo mi się to podoba – mówi Ścibakówna.

Aktorka uważa, że należy jak najwięcej rozmawiać na tego typu tematy, ponieważ Polacy wciąż są zbyt mało otwarci i mają problem z zaakceptowaniem inności.

 

– Jesteśmy dość zamkniętym społeczeństwem, które nie zawsze akceptuje osoby homoseksualne. Widać to zwłaszcza w małych miejscowościach. Właśnie dlatego trzeba przybliżać i oswajać różnego rodzaju inność – przekonuje gwiazda.

Beata Ścibakówna ma nadzieję, że jej rola w „Diagnozie” przyczyni się do budowania pozytywnego wizerunku homoseksualności. Wie jednak, że wszystko zależy od tego, w jaki sposób wątek jej postaci zostanie rozwinięty w kolejnych odcinkach.

– Mam nadzieję, że producenci i scenarzyści serialu potraktują ten temat naprawdę poważnie i będą chcieli, jak najbardziej go zgłębiać. Otrzymuję wiele pytań, a także wyrazy akceptacji od widzów. Fani mówią, że cieszą się, że ktoś wreszcie poruszył tak ważne zagadnienie. W telewizji pojawiają się wątki związków między mężczyznami, jednak wciąż rzadko pokazuje się lesbijki – podsumowuje aktorka.

Źródło: Newseria.pl

Komentarze

Jarun
Jak na swoje 50 lat to jeszcze się trzyma pani Englertowa. Ma męża Englerta(75l.) "Jej drabina do kariery..." jak mawiał Sztaudynger. A co od niej wymagać? Niczego sobie nie zawdzięcza.
2018-06-12 16:43:57
po co
Skoro komuś bardzo podoba się takie zboczenie, to może swoją córkę wychować na lesbijkę, a raczej zmusić, bo z tym się trzeba urodzić. W ogóle, po co taka promocja głupoty i odmienności - aktorzy dla kariery są gotowi na wszystko, nie tylko poślubienie bardziej znanego aktora, ale również wygadywania bzdur, byle tylko jakiś pudelek o nich napisał.
2018-06-12 08:04:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
31
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie