poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Na Luzie > 2 września – Dzień Lodów Borówkowych

2 września – Dzień Lodów Borówkowych

2 września – Dzień Lodów Borówkowych
Data publikacji: 2018-09-02 08:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-18 22:35
Wywietleń: 1526 348740

Borówka uprawiana w całej Polsce jest jednym z najpopularniejszych smaków lata. Plantatorzy oraz lodowi rzemieślnicy zapraszają w niedzielę - 2 września – by uczcić Międzynarodowy Dzień Lodów Borówkowych. To jedna z ostatnich okazji na spróbowanie lodów z borówek zebranych w tegorocznym sezonie.

Podczas przygotowań do Dnia Lodów Borówkowych miłośnicy lodów wybrali miasto i miejsce, w którym są najlepsze lody borówkowe. Konkurs był organizowany w ramach kampanii „Lato z borówkami”. Oddano w nim 83 657 głosów na 27 miast i 45 lodziarni.

Zwycięzcą konkursu na najlepsze lody borówkowe została  „Lodziarnia Pod Orzechem” w Baborowie, w woj. opolskim. Szczecińska Pleciuga Caffe zajęła w tej lodowej rywalizacji 16. miejsce.

W Polsce w ostatnich latach branża lodziarska kilkukrotnie zwiększyła swoje szeregi. Obserwujemy też powrót do tradycyjnych, rzemieślniczych metod produkcji, które wymagają sporo uwagi, począwszy od etapu poszukiwania produktu. Dobre lody to w połowie znakomite surowce, ponieważ na kilogram lodów potrzebne jest pół kilograma świeżych, sezonowych, owoców. Co innego lody przemysłowe, które w połowie wypełnione są powietrzem.

- Kampania „Lato z borówkami” jest realizowana przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. Promuje w Polsce walory smakowe i zdrowotne borówki, która jest naszym hitem eksportowym. Polska jest latem jej wiodącym dostawcą. 80 proc. krajowej produkcji dociera do konsumentów na 4 kontynentach. W sierpniu cały świat kupuje w Polsce. W jakimś sensie zapraszamy zatem na najlepsze lody borówkowe na świecie - podkreśla Katarzyna Grzegrzółka-Parafiniuk z Fundacji Promocji Polskiej Borówki.

(g)

Fot. latozborowkami.pl

2 września – Dzień Lodów Borówkowych 2 września – Dzień Lodów Borówkowych

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie