Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

2 września – Dzień Lodów Borówkowych

Data publikacji: 2018-09-02 08:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-18 22:35
2 września – Dzień Lodów Borówkowych
Fot. latozborowkami.pl  

Borówka uprawiana w całej Polsce jest jednym z najpopularniejszych smaków lata. Plantatorzy oraz lodowi rzemieślnicy zapraszają w niedzielę - 2 września – by uczcić Międzynarodowy Dzień Lodów Borówkowych. To jedna z ostatnich okazji na spróbowanie lodów z borówek zebranych w tegorocznym sezonie.

Podczas przygotowań do Dnia Lodów Borówkowych miłośnicy lodów wybrali miasto i miejsce, w którym są najlepsze lody borówkowe. Konkurs był organizowany w ramach kampanii „Lato z borówkami”. Oddano w nim 83 657 głosów na 27 miast i 45 lodziarni.

Zwycięzcą konkursu na najlepsze lody borówkowe została  „Lodziarnia Pod Orzechem” w Baborowie, w woj. opolskim. Szczecińska Pleciuga Caffe zajęła w tej lodowej rywalizacji 16. miejsce.

W Polsce w ostatnich latach branża lodziarska kilkukrotnie zwiększyła swoje szeregi. Obserwujemy też powrót do tradycyjnych, rzemieślniczych metod produkcji, które wymagają sporo uwagi, począwszy od etapu poszukiwania produktu. Dobre lody to w połowie znakomite surowce, ponieważ na kilogram lodów potrzebne jest pół kilograma świeżych, sezonowych, owoców. Co innego lody przemysłowe, które w połowie wypełnione są powietrzem.

- Kampania „Lato z borówkami” jest realizowana przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. Promuje w Polsce walory smakowe i zdrowotne borówki, która jest naszym hitem eksportowym. Polska jest latem jej wiodącym dostawcą. 80 proc. krajowej produkcji dociera do konsumentów na 4 kontynentach. W sierpniu cały świat kupuje w Polsce. W jakimś sensie zapraszamy zatem na najlepsze lody borówkowe na świecie - podkreśla Katarzyna Grzegrzółka-Parafiniuk z Fundacji Promocji Polskiej Borówki.

(g)

Fot. latozborowkami.pl

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA