Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

WHO: wszystkie kraje muszą wspólnie zbadać genezę Covid-19

Data publikacji: 2021-07-23 21:59
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-23 21:59
WHO: wszystkie kraje muszą wspólnie zbadać genezę Covid-19
Fot. Pixabay.com  

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wzywa wszystkie kraje, by wspólnie zbadały genezę pandemii Covid-19 – powiedział w piątek rzecznik WHO Tarik Jasarevic. Dzień wcześniej Pekin odrzucił propozycję przeprowadzenia drugiego etapu takich badań.

W czwartek wiceminister zdrowia Chin Zeng Yixin oznajmił, że Pekin odrzuca przedstawiony przez WHO plan dalszych badań nad genezą pandemii Covid-19, który nie wyklucza teorii, że koronawirus wyciekł z chińskiego laboratorium.

WHO zaproponowała w lipcu krajom członkowskim plan dotyczący drugiego etapu badań nad genezą pandemii Covid-19, zakładający między innymi kontrolę laboratoriów i targów w chińskim mieście Wuhan, gdzie pod koniec 2019 roku wykryto pierwsze zakażenia koronawirusem.

Po pierwszej wizycie międzynarodowych naukowców pod egidą WHO w Wuhanie pojawiły się zarzuty, że nie mieli oni dostępu do wszystkich potrzebnych informacji na temat pierwszych podejrzewanych przypadków zakażeń. Misja ta nie zdołała jednoznacznie ustalić, skąd się wziął koronawirus i w jaki sposób po raz pierwszy zaatakował człowieka.

Za najbardziej prawdopodobną hipotezę eksperci uznali, że wirus pochodzący z dzikich zwierząt, być może nietoperzy, przeszedł na człowieka poprzez inny gatunek.

Po zakończeniu prac pierwszej misji badawczej szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus zapowiedział, że hipoteza o ucieczce z laboratorium będzie dalej analizowana.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wiruska
2021-08-01 20:38:20
NIE MORZE BYC ! jakby powiedzial Pawlak. A taki byl hinski, taki malutki jak hinczyk, prawie niewidoczny, ale podeptal nietoperza - i TO jest SZTUKA i wyszedl CALUTKI JAK KOLCZATKA Z RURKAMI A NIETOPERZ nie MA KOLCOW ALE RURKE TO CHYBA MA- ALE JAKA SKUTECZNA I NIEUSTAJONCA W RUCHU przemieszczania!! Hahaha i to jest ludzkosc?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ