Sobota 04 grudnia 2021r. 
REKLAMA

YouTube usunął filmiki z kanału prezydenta Brazylii za dezinformację o koronawirusie

Data publikacji: 2021-07-22 13:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-22 17:03
YouTube usunął filmiki z kanału prezydenta Brazylii za dezinformację o koronawirusie
Jair Bolsonaro Fot. Wikipedia (licencja: CCA 2.0 Generic)  

YouTube poinformował w środę, że usunął filmiki opublikowane w tym serwisie przez prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, oceniając, że rozprzestrzeniały one fałszywe informacje na temat pandemii koronawirusa.

Serwis przekazał w oświadczeniu prasowym, że decyzję podjął niezależnie od stanowiska, jakie sprawuje Bolsonaro, oraz jego poglądów politycznych.

Bolsonaro o szczepieniach i maseczkach

Bolsonaro jest krytykowany za to, jak radzi sobie z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Brazylii, jednym z najbardziej poszkodowanych przez pandemię krajów na świecie. Od marca zeszłego roku koronawirusem zakaziło się w kraju 19,4 mln osób, a ok. 544 tys. zmarło.

Bolsonaro wielokrotnie wypowiadał się sceptycznie o szczepieniach, sprzeciwiał się wprowadzaniu lockdownów, polecał niesprawdzone specyfiki w walce z koronawirusem oraz krytykował obowiązek noszenia maseczek.

"Nasze zasady nie zezwalają na treści, według których hydroksychlorochina lub iwermektyna są skuteczne w leczeniu lub zapobieganiu Covid-19 albo że istnieje lekarstwo na tę chorobę, a maseczki nie są skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa" - uzasadnił YouTube.

Porównał koronawirusa do AIDS

Według lokalnych mediów z profilu skrajnie prawicowego polityka usunięto 15 filmików. Na jednym z nich były brazylijski minister zdrowia Eduardo Pazuello porównał koronawirusa do AIDS. "Po pandemii HIV wirus HIV nadal istnieje. Nadal są zarażeni, większość jest leczona, a życie toczy się dalej" - mówił na nagraniu.

Biuro brazylijskiego prezydenta, jak podał Reuters, nie odniosło się jeszcze do tej sprawy.

W zeszłym roku zarówno Facebook, jak i Twitter usunęły filmiki publikowane przez Bolsonaro za naruszenie warunków użytkowania tych mediów społecznościowych po tym, jak rekomendował sposoby ochrony przed wirusem sprzeczne z zaleceniami globalnych ekspertów ds. zdrowia publicznego. (PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Muchomor
2021-07-22 16:35:42
Za mówienie prawdy -jeb usuwamy gościa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA