niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Koronawirus > Szumowski zapowiada zniesienie obowiązku noszenia maseczek na ulicach [SONDA]

Szumowski zapowiada zniesienie obowiązku noszenia maseczek na ulicach [SONDA]

Szumowski zapowiada zniesienie obowiązku noszenia maseczek na ulicach [SONDA]
Data publikacji: 2020-05-25 10:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-30 16:36
Wywietleń: 2664 456595

Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach; są trzy województwa, co do których być może trzeba byłoby się zastanowić, czy ten obowiązek utrzymać - stwierdził w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak dodał, wraz z zakomunikowaniem decyzji ws. maseczek podane zostaną nowe informacje dotyczące możliwości organizowania wesel.

O to, kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na ulicach, Szumowski został zapytany w poniedziałek rano w Polsat News.

- Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt - podobnie jak wesela - wspólnie z panem premierem - odparł minister. - Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik (przenoszenia zakażeń - PAP) powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku - dodał.

Nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia. Można do tego użyć odzieży lub jej części (np. chustki), maski albo maseczki.

(pap)

Fot. Pixabay

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

 

 

Komentarze

jarun
To on jeszcze nie siedzi z bratem?
2020-05-30 16:30:08
@do @ wyPAD 2020
Neumann, idź się leczyć, chory dzbanie.
2020-05-28 11:03:46
o maseczkach
Szumowski najpierw mówił że maseczki przed niczym nie chronią i nie wie po co je ludzie noszą, później nakazał nosić maseczki, następnie powiedział że będziemy je nosić nawet 2 lata aż nas nie wyszczepi, dalej na pytanie czemu sam nie nosi powiedział że nie musi bo nie ma objawów a na koniec stwierdził że ci co nie noszą to ludzie nieodpowiedzialni i stwarzają zagrożenie dla innych. Jednym słowem kabaret, czy ktoś jeszcze wierzy temu człowiekowi??
2020-05-28 10:24:18
hehehe
Taka pandemia, że zakłady pogrzebowe postojowe dostały.
2020-05-28 08:46:09
oszalał
Epidemia rozwija się coraz bardziej a ten chce ludziom maski zdejmować
2020-05-27 08:23:58
@jan
Nie wiem , czy akcja jest zaplanowana , ale przyznaję rację . Wirus / PANIKA ! /służy do okreslonych celow , niestety tez w Polsce .
2020-05-26 17:50:20
@Za wcześnie
Marzy Ci się obumarcie społeczeństawa , gospodarki ,leczenia : zawałów , udarów , raka ,zębów itd. , wiary i kultury ? Wirusy są i będą .
2020-05-26 17:47:35
jan
Nie neguje że jest tam jakiś wirus, ale ta cała akcja z epidemią to SZOPKA I FIKCJA literacka, kłamstwa, manipulacje liczbami, psychoza strachu w mediach, straszenie przymusowymi szczepieniami a wszystko zaplanowane odgórnie i realizowane z żelazną konsekwencją! Przypominam, że dziennie umiera w Ppolsce ponad 1100 osób, z czego 305 na nowotwory, a w tamtym roku zmarło na grypę ponad pół miliona ludzi na świecie, a zarażonych było ponad miliard! Nikt nie zamknął nawet pól sklepu, czy przedszkola, takie są fakty! Tymczasem służba zdrowia sparaliżowana rozporządzeniami administracyjnymi, wszystko prawie puste stoi, ludzie umierają jak co roku, ale w samotności, bo rodzin nie wpuszczają! Dzieją się bardzo dziwne rzeczy np. w USA za dopisanie Covida jako przyczynę zgonu lekarz dostaje 13 tys. dolarów! U nas klauzura poufności, lekarze mają zakneblowane usta, nie wolno się publicznie wypowiadać! Ludzie obudźcie się, bo wygląda to na zakrojoną, grubą akcję elit światowych!
2020-05-26 15:11:38
do @ wyPAD 2020
- królika to przytulaliście długo. za długo. Teraz łapiecie królika - bez programu.....Skidaliście się po..y (Neumann) nawet z wyborem 1-szego SN.
2020-05-26 08:26:15
Szybki
Jestem za ile mozna w tym badziewiu chodzić
2020-05-26 06:18:36
Za wcześnie ❗️
Za wcześnie Panie Ministrze .Proszę tego nie robić w tej chwili kiedy wszyscy wyszki na ulice , do urzędów , do sklepów do restauracji . Nikt nie bedzue teraz przestrzegał dystansu społecznego ❗️Niestety , taką mamy młodzież i młodych dorosłych między 30 a 40 rokiem życia . Nie przejmują się swoimi Rodzicami i Dziadkami , których mogą zarazić jako bezobjawowi roznosiciele wirusa . Przykre to ale prawdziwe .
2020-05-25 21:28:28
wyPAD 2020
Przytulili krewni królika co miały przytulić, i po problemie, Reszta do roboty za miskęrużu od Prezesa