Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

KE wycofa 1,5 mln maseczek, co do których kraje zgłaszały wątpliwości

Data publikacji: 2020-05-21 23:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-23 09:00
KE wycofa 1,5 mln maseczek, co do których kraje zgłaszały wątpliwości
 

Rzecznik KE Stefan de Keersmaecker poinformował, że Komisja Europejska postanowiła wycofać z 17 krajów UE i W. Brytanii 1,5 mln maseczek, w sprawie których zgłaszano wątpliwości. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy.

- KE pracuje nad rozwiązaniami, by przed dystrybucją maseczek w przyszłości przeprowadzać kontrolę jakości, żeby podobne problemy się nie powtórzyły - dodał de Keersmaecker, nie podając terminu odbioru maseczek.

17 państw UE i Wielka Brytania w ramach unijnego mechanizmu wsparcia otrzymało 1,5 mln maseczek medycznych, które mają chronić pracowników służby zdrowia przed koronawirusem. Najwięcej - 616 tys. - przydzielono Polsce. Jak wynika z korespondencji przekazanej przez KE państwom członkowskimi, maseczki te są niezdatne do użytku. Zostały przetestowane w czterech państwach członkowskich i wynik w każdym z nich, jeśli chodzi o jakość, był "negatywny". KE jest w trakcie uzgadniania szczegółów dotyczących wycofania produktów z krajów, które jest otrzymały.

Jak podała KE, do tej pory Polska, Holandia i Belgia poinformowały, że maski nie przeszły krajowych kontroli jakości. KE zdecydowała wcześniej, że w związku ze zgłaszanymi przez Polskę i Holandię wątpliwościami co do jakości maseczek zawiesza kolejne dostawy do państw członkowskich do czasu wyjaśnienia sytuacji.

(pap)

Fot. Pixabay

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gdzie jest Greta?
2020-05-23 08:46:42
Ja się pytam dlaczego nie wybrała się w samotny rejs do Chin i nie protestuje przeciwko sprowadzaniu do Europy tego bezużytecznego szrotu?! To jest skandal!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA