środa, 23 września 2020.
Strona główna > Świat > KE wycofa 1,5 mln maseczek, co do których kraje zgłaszały wątpliwości

KE wycofa 1,5 mln maseczek, co do których kraje zgłaszały wątpliwości

KE wycofa 1,5 mln maseczek, co do których kraje zgłaszały wątpliwości
Data publikacji: 2020-05-21 23:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-23 09:00
Wywietleń: 729 456111

Rzecznik KE Stefan de Keersmaecker poinformował, że Komisja Europejska postanowiła wycofać z 17 krajów UE i W. Brytanii 1,5 mln maseczek, w sprawie których zgłaszano wątpliwości. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy.

- KE pracuje nad rozwiązaniami, by przed dystrybucją maseczek w przyszłości przeprowadzać kontrolę jakości, żeby podobne problemy się nie powtórzyły - dodał de Keersmaecker, nie podając terminu odbioru maseczek.

17 państw UE i Wielka Brytania w ramach unijnego mechanizmu wsparcia otrzymało 1,5 mln maseczek medycznych, które mają chronić pracowników służby zdrowia przed koronawirusem. Najwięcej - 616 tys. - przydzielono Polsce. Jak wynika z korespondencji przekazanej przez KE państwom członkowskimi, maseczki te są niezdatne do użytku. Zostały przetestowane w czterech państwach członkowskich i wynik w każdym z nich, jeśli chodzi o jakość, był "negatywny". KE jest w trakcie uzgadniania szczegółów dotyczących wycofania produktów z krajów, które jest otrzymały.

Jak podała KE, do tej pory Polska, Holandia i Belgia poinformowały, że maski nie przeszły krajowych kontroli jakości. KE zdecydowała wcześniej, że w związku ze zgłaszanymi przez Polskę i Holandię wątpliwościami co do jakości maseczek zawiesza kolejne dostawy do państw członkowskich do czasu wyjaśnienia sytuacji.

(pap)

Fot. Pixabay

Komentarze

Gdzie jest Greta?
Ja się pytam dlaczego nie wybrała się w samotny rejs do Chin i nie protestuje przeciwko sprowadzaniu do Europy tego bezużytecznego szrotu?! To jest skandal!
2020-05-23 08:46:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie