Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Święta terytorialsów na służbie [GALERIA]

Data publikacji: 2020-04-12 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-15 15:53
Święta terytorialsów na służbie
 

Świąteczna przerwa nie oznacza wstrzymania działań pomocowych prowadzonych przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i podchorążych Akademii Wojskowych. Żołnierze nadal będą wspierać placówki medyczne, magazyny Agencji Rezerw Materiałowych, policjantów oraz osoby starsze i przebywające w kwarantannie. Każdego dnia świąt w bezpośrednie wsparcie zaangażowanych będzie ponad 4 tys. żołnierzy. Cała formacja nadal pozostaje w 24-godzinnej gotowości do działania.

W czasie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego żołnierze WOT wspierani przez podchorążych AW będą kontynuować swoje działania w operacji „Odporna Wiosna”. W 15 brygadach obrony terytorialnej we wszystkich województwach zaangażowanych w nie będzie ponad 4 tys. żołnierzy. W porównaniu z okresem przedświątecznym będzie ich mniej, z uwagi na zmniejszone zapotrzebowania wsparcia, jakie złożyli przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich oraz organizacje pomocowe.

W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny żołnierze WOT i podchorążowie będą kontynuować wsparcie szpitali i placówek medycznych. W poniedziałek, po jednodniowej przerwie, do pracy wrócą zespoły wymazowe. Terytorialsi w czasie świąt będą też wspierać policjantów w patrolach prewencyjnych oraz monitoringu kwarantanny. Całodobowo czynna pozostaje infolinia wsparcia psychologicznego (numer: 800-100-102). Żołnierze będą też utrzymywać stały kontakt z kombatantami i seniorami, pozostając w gotowości do pomocy. Bardzo ważnym zadaniem, które będzie kontynuowane podczas Świąt Wielkanocnych, będzie wsparcie trzech magazynów Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie, Strzałkowie i Lublińcu.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, w tym w zdecydowanej większości ochotnicy, wykonują zadania na rzecz walki z koronawirusem już od 6 marca – w dwa dni po wykryciu pierwszego przypadku zakażenia w Polsce. Od 18 marca WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”.

(ip)

Fot. WOT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kacza Gwardia...
2020-04-12 23:29:46
...siewcy i roznosiciele koronowirusa w kaczej PRLce...Łamią prawo tak jak i ich naczelnik tego PiSdzielczego państwa....
Kacza Gwardia...
2020-04-12 14:28:36
...siewcy i roznosiciele koronowirusa w kaczej PRLce...Łamią prawo tak jak i ich naczelnik tego PiSdzielczego państwa....
Super
2020-04-12 13:16:29
Wielkie brawa za serce i empatię.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA