Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

SP 55 Błękitna zaprasza do akcji. Pisanka dla służby zdrowia

Data publikacji: 09 kwietnia 2020 r. 16:30
Ostatnia aktualizacja: 09 kwietnia 2020 r. 16:30
SP 55 Błękitna zaprasza do akcji. Pisanka dla służby zdrowia
 

Fantastyczną akcję zorganizowała Szkoła Błękitna w Szczecinie. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele robią wielkanocne pisanki i zawieszają je w oknach swoich domów. W ten sposób chcą przekazać podziękowania dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie i życie pacjentów zakażonych koronawirusem.

Pisanka dla służby zdrowia - Dziękujemy! - taką akcję zainicjowała na szkolnym Facebooku społeczność SP 55 Błękitnej z Pomorzan. Zachęca wszystkich, by przyłączyli się do ich inicjatywy.

- Okres przedświąteczny, w tym roku inny niż wszystkie dotychczasowe, zmusza nas do głębokiej refleksji nad tym wszystkim, co dzieje się teraz wokół nas. Znajdujemy się w sytuacji, którą jeszcze niedawno trudno było sobie wyobrazić. Żyjemy, pracujemy, uczymy się w warunkach szczególnych, wymagających niezwykłego wysiłku - pisze dyrekcja Błękitnej na stronie internetowej szkoły. - Są jednak tacy, którzy dziś dają z siebie najwięcej, służą nam, pomagają, ratują nasze zdrowie i życie. Mamy tu na myśli wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy dziś z narażeniem zdrowia własnego i swoich bliskich walczą z olbrzymią determinacją, niosąc pomoc innym. Oni dziś nie mają czasu, by przygotowywać się do świąt i celebrować je ze swoimi rodzinami. Pokażmy, że jesteśmy z nimi!!!

Błękitniacy zainicjowali tę akcję w środę i zapraszają wszystkich do udziału w niej. Zachęcają, aby dzieci wraz rodzicami, młodzież oraz osoby dorosłe wykonali kolorowe pisanki i podpisali je „Pisanka dla służby zdrowia - Dziękujemy". Proponują, by wszyscy wywiesili je w oknach swoich domów oraz by pozostały w nich przez całe Święta Wielkanocne. Pragną, w ten sposób wesprzeć wszystkich medyków, aby ich komunikat dodał im sił.

Dyrekcja i nauczyciele SP 55 Błękitnej liczą na przyłączenie się do akcji. Zapraszają wszystkich którzy się włączą, aby robili zdjęcia udekorowanych pisankami okien i przesyłali je na adres pisanka@blekitna.szczecin.pl,. Zaprezentują je na szkolnym Facebooku, gdzie pierwsze zdjęcia zamieścili już pracownicy szkoły. ©℗

(el)

Fot. Facebook SP 55 Błękitna

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA