wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > Koronawirus > SP 55 Błękitna zaprasza do akcji. Pisanka dla służby zdrowia

SP 55 Błękitna zaprasza do akcji. Pisanka dla służby zdrowia

SP 55 Błękitna zaprasza do akcji. Pisanka dla służby zdrowia
Data publikacji: 2020-04-09 16:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-09 16:30
Wywietleń: 556 450687

Fantastyczną akcję zorganizowała Szkoła Błękitna w Szczecinie. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele robią wielkanocne pisanki i zawieszają je w oknach swoich domów. W ten sposób chcą przekazać podziękowania dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie i życie pacjentów zakażonych koronawirusem.

Pisanka dla służby zdrowia - Dziękujemy! - taką akcję zainicjowała na szkolnym Facebooku społeczność SP 55 Błękitnej z Pomorzan. Zachęca wszystkich, by przyłączyli się do ich inicjatywy.

- Okres przedświąteczny, w tym roku inny niż wszystkie dotychczasowe, zmusza nas do głębokiej refleksji nad tym wszystkim, co dzieje się teraz wokół nas. Znajdujemy się w sytuacji, którą jeszcze niedawno trudno było sobie wyobrazić. Żyjemy, pracujemy, uczymy się w warunkach szczególnych, wymagających niezwykłego wysiłku - pisze dyrekcja Błękitnej na stronie internetowej szkoły. - Są jednak tacy, którzy dziś dają z siebie najwięcej, służą nam, pomagają, ratują nasze zdrowie i życie. Mamy tu na myśli wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy dziś z narażeniem zdrowia własnego i swoich bliskich walczą z olbrzymią determinacją, niosąc pomoc innym. Oni dziś nie mają czasu, by przygotowywać się do świąt i celebrować je ze swoimi rodzinami. Pokażmy, że jesteśmy z nimi!!!

Błękitniacy zainicjowali tę akcję w środę i zapraszają wszystkich do udziału w niej. Zachęcają, aby dzieci wraz rodzicami, młodzież oraz osoby dorosłe wykonali kolorowe pisanki i podpisali je „Pisanka dla służby zdrowia - Dziękujemy". Proponują, by wszyscy wywiesili je w oknach swoich domów oraz by pozostały w nich przez całe Święta Wielkanocne. Pragną, w ten sposób wesprzeć wszystkich medyków, aby ich komunikat dodał im sił.

Dyrekcja i nauczyciele SP 55 Błękitnej liczą na przyłączenie się do akcji. Zapraszają wszystkich którzy się włączą, aby robili zdjęcia udekorowanych pisankami okien i przesyłali je na adres pisanka@blekitna.szczecin.pl,. Zaprezentują je na szkolnym Facebooku, gdzie pierwsze zdjęcia zamieścili już pracownicy szkoły. ©℗

(el)

Fot. Facebook SP 55 Błękitna

SP 55 Błękitna zaprasza do akcji. Pisanka dla służby zdrowia SP 55 Błękitna zaprasza do akcji. Pisanka dla służby zdrowia

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie