Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Premier: we wtorek lub w środę przedstawimy zaostrzenia ze świętami i mutacją omikron

Data publikacji: 2021-12-06 18:21
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-13 08:10
Premier: we wtorek lub w środę przedstawimy zaostrzenia ze świętami i mutacją omikron
Fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, gov.pl  

Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron; będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień. Rozważamy też wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych - powiedział w poniedziałek (6 grudnia) premier Mateusz Morawiecki.

Premier był pytany podczas konferencji prasowej o wariant omikron koronawirusa i o to, czy toczą się rozmowy o ewentualnych "paszportach covidowych".

- We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze - powiedział Morawiecki. Według niego, - jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych -.

Premier zapowiedział "wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach". "Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa omikron, który pewnie już jest w Polsce" - podkreślił.

Od 1 grudnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, m.in. zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Paragraf
2021-12-13 07:53:34
Grzegorz Braun to chory psychicznie człowiek. Nie ma sensu słuchać jego bzdurnych wynurzeń.
Paragraf
2021-12-09 14:03:55
Jak to określił pan Grzegorz Braun: objawy omikrona są łudząco podobne do NOP-ów. P.S. Spróbujecie ustalić czy i kto wyizolował Sars-Cov-2 i omikrona - nie znajdziecie żadnych nazwisk lub nazw laboratoriów, gdyż nikt tego nie dokonał. Kolejne rzekome mutacje to symulacja komputerowa układu białek wirusa. Plandemia to tylko jedno z narzędzi na drodze do "Nowego Porządku Świata", tj. do totalnego zamordyzmu, depopulacji i podobnych atrakcji. Jest to zbrodnia przeciwko ludzkości.
Nazwa
2021-12-07 07:32:09
Ty Pinokio lepiej opowiedz jak żonka kościelną ziemię sprzedała.
guciu
2021-12-07 04:46:22
Numer 1 nau ben nau konowirus precz

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA