środa, 03 marca 2021r.

Ogromne zainteresowanie darmowymi maseczkami

Data publikacji: 2020-04-23 09:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-24 20:56
Ogromne zainteresowanie darmowymi maseczkami
 

Mnóstwo telefonów i maili dziennie w sprawie darmowych maseczek odbiera Centrum Seniora w Szczecinie, które je dystrybuuje do starszych mieszkańców miasta. Centrum zapewnia, że maseczki otrzymają wszyscy zainteresowani.

Bawełniane maseczki wielokrotnego użytku są dostępne dla seniorów od minionego czwartku. Jak informowaliśmy, można je dostać za darmo, wystarczy taką prośbę zgłosić mailowo lub telefonicznie do koordynującego akcję Centrum Seniora (tel. 91 312-67-59 i 882-507-368, e-mail: centrum@seniorszczecin.pl). 

- Telefony się po prostu urywają - przyznaje Marcelina Błaszczyk z CS. - Mieliśmy kilkaset bawełnianych maseczek ze sztabu Szczecinianki szyją, szyje je dla nas również oddział szczeciński Towarzystwa Gerontologicznego, w poniedziałek dostaliśmy bardzo dużą partię z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Zapakowane przez nas maseczki z instrukcją jak je użytkować, trafiają do seniorów za pośrednictwem wolontariuszy oraz straży miejskiej.

Straż miejska tylko we wtorek dostarczyła pod wskazane adresy ok. 250 maseczek rano i tyle samo po południu.

- Dzielimy to na dzielnice, według informacji, które przygotowuje nam Centrum Seniora i rozwozimy - mówi Joanna Wojtach, rzeczniczka straży miejskiej. - Część zostawiamy w skrzynkach pocztowych, ale jest też tak, że kiedy przyjeżdżamy, seniorzy chcą z nami porozmawiać, zamienić słowo. Zwłaszcza ci, którzy bardzo przestrzegają dyscypliny i nie wychodzą z domów. Z chęcią włączyliśmy się w tę akcję i widzimy, jak dobrze jest przyjmowana.

Do szycia maseczek dla innych CS zachęca też samych seniorów. Odzew jest duży - jedni przekazują materiały i maszyny, drudzy kroją i szyją. Wszystko trafia do starszych mieszkańców miasta.

(gan)

Fot. Centrum Seniora

 

Komentarze

mp
2020-04-24 20:29:12
kto tam pracuje w domu Seniora Brak kompetencji Maski ochronne dają bezdomnym ŻENADA
Jak tak można ??
2020-04-23 19:57:44
Przestrzegajcie chociaż godzin 10-12 w których macie WYŁĄCZNOŚĆ WSZĘDZIE !!Nie blokujcie życia tym co na was pracują!!
Tiaa..
2020-04-23 18:10:34
Kiedyś to "babcie " szyły dziergały, teraz stoją w kolejkach pod marketami , bankami zamiast uszyć sobie maseczkę, ...przysłowiową "łapę " każdy umie wyciągać
Zako
2020-04-23 10:50:04
Wielkie podziękowania wszystkim, którzy pomagają innym w trudnych czasach. Od początku poświęcają swój czas, pracę, często pieniądze na zaopatrzenie innych ludzi w środki ochrony osobistej. Bez tej oddolnej inicjatywy już dawno bylibyśmy 'w czarnej dziurze'. Oni dobrze wiedzą i czują, że pomoc oznacza pomoc, a nie straszenie konsekwencjami niepodporządkowania się władzom.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ