Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Od 7 czerwca ruszają szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat

Data publikacji: 2021-06-01 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-07 07:35
Od 7 czerwca ruszają szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat
Fot. Ryszard Pakieser  

Od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19 - poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Jak podkreślił, będą to szczepienia w punktach szczepień, a od września w szkołach.

- W związku z decyzjami Europejskiej Agencji Leków (EMA) oraz rekomendacjami Rady Medycznej podjęliśmy decyzję, że od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat - poinformował na konferencji w KPRM Michał Dworczyk. Dzieci będa szczepione preparatem Pfizera.

Szczepienia dzieci w punktach

Jak dodał, jest to ponad 2,5 miliona uczniów, którzy uczą się w 24 tys. szkół i placówek oświatowych.

- Po dyskusjach, po analizie sytuacji i wymianie opinii przede wszystkim z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Edukacji Narodowej, ale również dyskusji na forum komisji wspólnej rządu i samorządu ustaliliśmy, że na razie wszystkie dzieci będą się szczepiły, tak jak dotychczas wszyscy pacjenci, w punktach szczepień populacyjnych i w punktach szczepień powszechnych - tych wszystkich formach szczepień, które są realizowane w ramach Narodowego Programu Szczepień - poinformował szef KPRM. - Na razie nie rozpoczniemy przed wakacjami szczepień w szkołach. Rozpoczniemy je od września - dodał.

Dworczyk poinformował, że toczą się badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci w wieku 7-12 lat. - Jest szansa, że we wrześniu będą wyniki tych badań. Jak wyniki tych badań okażą się pozytywne, to w oparciu o rekomendacje Rady Medycznej przy premierze będziemy podejmowali decyzje ws. szczepień dzieci młodszych - przekazał.

EMA zezwoliła na szczepienie dzieci

Wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła w ubiegły piątek. W poniedziałek na profilu @szczepimysie na Twitterze poinformowano, że na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze została przyjęta rekomendacja o szczepieniu dzieci wieku od 12 do 15 lat. "Rada rekomenduje szczepienia przeciw COVID-19 osób od 12. do 15. roku życia preparatem Comirnaty" – napisano.

EMA podała, że zalecane stosowanie szczepionki Comirnaty przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku 12-15 lat będzie takie samo, jak u osób w wieku 16 lat i starszych. Ma być podawana identycznie w formie dwóch zastrzyków, w odstępie co najmniej trzech tygodni.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

2023
2021-06-07 01:06:55
Nie piszcie "szczepionka" jeśli nawet Europejska Agencja Leków używa określenia "preparat". To będą szczepionki, jeśli przejdą wszystkie testy i zostaną dopuszczone do użytku, a nie "warunkowo dopuszczone", jak to ma miejsce aktualnie.
Helikopter z Misia
2021-06-03 17:35:46
na C19 zmarło 1 jedno dziecko to po co chcesz ryzykować życie Twojego dziecka ? polecam niemieckie media obywatelskie kenfm , corona-ausschuss, demokratischerwiderstand, itd
Capo dei capi
2021-06-02 05:37:48
Ja nie rozumiem, na indyjski COVID skuteczność szczepionki jest mniejsza bo wytwarza się 6 razy mniej przeciwciał. To nie jest do końca zbadane, nie wiadomo jak długo będzie odporność. Jest pewna minimalna ilość przeciwcial dla których szczepionka działa i ta ilość zależy od siły organizmu. Czy to nie o to chodzi, że lekarze są kontrolowani przez koncerny farmaceutyczne i że nie wolno im być niezależnym bo stracą prawo do zawodu?? To po co pensja lekarza z budżetu państwa?????

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ