Wtorek 19 października 2021r. 
REKLAMA

Można odwiedzać pacjentów szpitala na Pomorzanach. Ale są szczególne zasady

Data publikacji: 2021-10-08 19:00
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-08 19:00
Można odwiedzać pacjentów szpitala na Pomorzanach. Ale są szczególne zasady
 

Szpital kliniczny nr 2 w Szczecinie (na Pomorzanach) umożliwia osobom bliskim odwiedziny pacjentów długo hospitalizowanych (powyżej 5 dni) oraz w stanach terminalnych. Trzeba jednak stosować się do szczególnych zasad.

Odwiedzać pacjentów mogą jedynie: osoby zdrowe i zaszczepione przeciw COVID-19 (jeżeli od szczepienia minęły co najmniej 2 tygodnie); osoby zdrowe, które przechorowały COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy; osoby posiadające aktualny negatywny wynik testu w kierunku COVID-19 (PCR lub antygenowy), wykonany nie wcześniej niż 48 h przed dniem odwiedzin. Trzeba to potwierdzić odpowiednimi dokumentami.

W sytuacjach szczególnych mogą być wyjątki: dotyczą pacjentów w stanie terminalnym oraz rodziców noworodków hospitalizowanych w Klinice Patologii Noworodka. O takich odwiedzinach decyduje indywidualnie lekarz kierujący kliniką lub oddziałem. W Klinice Patologii Noworodka obowiązuje odrębna procedura dotycząca odwiedzin (zamieszczona na stronie szpitala w zakładce Kliniki Patologii Noworodka).

W przypadku pacjenta z rozpoznaniem COVID-19 nadal obowiązuje zakaz odwiedzin, a w sytuacji hospitalizacji pacjenta w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, pacjentów terminalnych, możliwość odwiedzin jest ustalana indywidualnie z lekarzem kierującym lub dyżurnym.

Odwiedziny mogą odbywać się wyłącznie według harmonogramu prowadzonego indywidualnie przez każdą z jednostek szpitala -  należy skontaktować się telefonicznie z daną jednostką. 

Odwiedziny możliwe są w godzinach popołudniowych - po godz. 14.00. Jednego pacjenta może odwiedzać jedna osoba i czas tych odwiedzin nie może przekroczyć 30 minut. Osoba odwiedzająca musi stosować się do zaleceń personelu medycznego (m.in. obowiązuje noszenie maski, zakrywającej usta i nos oraz dezynfekcja rąk przed i po odwiedzinach). Przed odwiedzinami trzeba wypełnić i podpisać ankietę triażową. Osoba odwiedzająca może przynieść pacjentowi tylko niezbędne rzeczy osobiste, środki higieny - i tylko po wcześniejszym uzgodnieniu tego z osobą wyznaczoną przez klinikę lub oddział.

W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną lub ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów i pracowników szpitala, odwiedziny mogą zostać zawieszone przez dyrektora placówki.

Pełna wersja zasad dostępna jest na stronie internetowej szpitala: www.spsk2-szczecin.pl, w zakładce – Koronawirus - Odwiedziny pacjentów w czasie pandemii.

Zostały one opracowane na podstawie rekomendacji ministra zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczących organizacji odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych w okresie epidemii COVID-19.

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ