Niedziela 01 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

Młodzi psychologowie chcą pomóc

Data publikacji: 2020-04-17 20:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-18 08:05
Młodzi psychologowie chcą pomóc
 

Studenci psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego, pod opieką dr Celiny Timoszyk-Tomczak, utworzyli linię wsparcia psychologicznego on-line dla licealistów. To element projektu "Studenci w pandemii".

- Pomoc została przygotowana dla tych, którzy są przytłoczeni uczuciem niepewności, nie odnajdują się w sytuacji izolacji związanej z pandemią COVID-19 i chcą porozmawiać o swoich problemach i emocjach - opowiada Karolina Płotnicka - Błach, p.o. rzeczniczki prasowej US. 

Co zrobić, aby uzyskać pomoc? Młodzi psychologowie proszą o kontakt pod adresem: pomocwpandemii@gmail.com. W temacie należy wpisać wybraną formie kontaktu. Do wyboru są: mail, mikrofon, czat i wideoczat. Wtedy organizatorzy akcji prześlą link do aplikacji Zoom i instrukcję, jak dołączyć do rozmowy.

Ze wsparcia psychologicznego studentów Uniwersytetu Szczecińskiego można skorzystać codziennie, do końca maja 2020 roku, w godzinach 10 - 22.

Studenci innych szczecińskich uczelni także starają się angażować w walkę z pandemią. Młodzi medycy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach wolontariatu odciążają personel medyczny. Studenci zrzeszeni wokół Koła Ligi Morskiej i Rzecznej Akademii Morskiej wspierają seniorów i lekarzy.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser (archiwum)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do psychologów to im jeszcze daleko
2020-04-18 04:10:41
Proponuję aby dać jeszcze możliwość pomocy studencikom medycyny niech ruszają na sale operacyjne, biologii niech szukają szczepionki no i licealistom z klas policyjnych dać im mundury i broń i niech wystawiają mandaty i straszą ludzi. Żenada

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ