Sobota 24 lipca 2021r. 
REKLAMA

Jak sobie radzić z lękiem w czasie pandemii? Nie dokarmiajmy potwora

Data publikacji: 2020-04-14 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:16
Jak sobie radzić z lękiem w czasie pandemii? Nie dokarmiajmy potwora
 

Rozmowa z psycholog Edytą Gulbinowicz

- Wszyscy mamy teraz trudny okres. Boimy się o zdrowie swoje i bliskich. Czujemy strach, gdy spotykamy ludzi w sklepie, aptece, na ulicy… Obawiamy się, że możemy zarazić się koronawirusem. Jak sobie poradzić z tym lękiem?

- Sytuacja, w jakiej obecnie się znajdujemy i wywoływany przez nią lęk jest reakcją naturalną. Słuchając jednak codziennych wiadomości o tym, jakie kręgi i jak szybko zatacza koronawirus, można zacząć się się bać za bardzo, panikować, doprowadzić do dezadaptacji społecznej - nie pozwólmy, by ten lęk nami owładnął. Jak się przystosować do tej innej rzeczywistości? Po prostu dbać o siebie, o swoich bliskich, używać różnych środków ochrony, stosować się do wprowadzanych zakazów i nie panikować. W domu, realizując hasło „Zostań w domu", robić wszystko to, na co brakowało nam czasu przed pandemią.

- Jedni lekceważą zagrożenie związane z koronawirusem, inni podchodzą do tego poważnie. Są jednak osoby, które na wszelkie informacje z rozprzestrzeniającym się wirusem reagują stresem.

- Cóż to jest stres? Stres jest obecny w życiu każdego z nas, nie ma życia bez stresu.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-04-2020

 

Autor: Jarosław Bzowy
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ