Wtorek, 24 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia uruchamia program Domowej Opieki Medycznej

Data publikacji: 01 grudnia 2020 r. 07:36
Ostatnia aktualizacja: 07 grudnia 2020 r. 22:14
Ministerstwo Zdrowia uruchamia program Domowej Opieki Medycznej
 
Zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów za pomocą pulsoksymetru i aplikacji PulsoCare ma na celu program Domowej Opieki Medycznej, przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało program Domowej Opieki Medycznej mający na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów, do którego wykorzystywany będzie pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne oraz aplikacja PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych.

Pacjenci powyżej 55. roku życia z potwierdzonym koronawirusem włączani są do programu automatycznie. Osoby młodsze, poniżej 55 lat, mogą wykorzystać jedną z dwóch dostępnych ścieżek: poprzez formularz Pulsocare, który znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia lub poprzez kwalifikację udzieloną przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, zarejestrowanego w systemie DOM.

Osobom, które otrzymają pozytywny wynik na COVID-19 dostarczony zostanie pulsoksymetr. Odbędzie się to za pośrednictwem Poczty Polskiej. Po otrzymaniu urządzenia, osoby te samodzielnie będą dokonywały pomiaru stanu zdrowia.

Jak tłumaczy MZ, pacjenci objęci programem Domowej Opieki Medycznej zostaną objęci zdalnym monitoringiem parametrów, w tym poziomu saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem, tętna, temperatury oraz objawów chorobowych. Wprowadzenie bieżącego nadzoru nad pacjentami pozostającymi w izolacji domowej jest konieczne ze względu na wysoki poziom stwierdzanych zakażeń. Taki nadzór będzie sprawowany w sposób ciągły, przez całą dobę, przez Centrum Kontaktu powołane przez Ministerstwo Zdrowia.

Konsultanci i lekarze będą monitorować wyniki pomiarów pacjentów i w razie konieczności wezwą Pogotowie Ratunkowe, natomiast w sytuacjach niepokojących pacjent zostanie skierowany na zdalną konsultację, która odbędzie się w formie teleporady. "Kluczowe w tym procesie jest odpowiednio wczesne uchwycenie przez lekarzy grupy pacjentów, którzy ze względu na pogorszenie stanu zdrowia powinni trafić na leczenie szpitalne" - tłumaczy MZ.

(PAP)

Fot. Agnieszka Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do-kolejny bubel PiS
2020-12-07 21:56:57
"Cale Szczescie"... ze choc w latach 1945-2015 mielismy "2-ga Ameryke w PRL-u i owczesnej... PO-lsce" ! !
kolejny bubel PIS
2020-12-07 20:15:44
Co z tego , jak lekarz nie ma wglądu w wartości przesłane przez pacjenta ?? Paranoja , jak zwykle wszystko na chybcika za to mega propaganda sukcesu !!!
Alibo...
2020-12-02 23:15:48
Niech "specjalny czujnik" zamontowany w maseczce - pokazuje i na zewnatrz wg. 3-ch kolorow ( tj. Zielony lub Zolty lub Czerwony ) temperature danej Osoby... !/??
No to ...
2020-12-01 22:40:10
Wyprodukowac i maseczki ze Specjalnym "czujniko-filtrem" ktory bedzie pokazywal i na zewnatrz np. kolor Zielony... jesli dana Osoba bedzie Zdrowa - alibo kolor Zolty lub Czerwony... jesli dana Osoba bedzie juz zarazona "jakims Wirusem" czyli Chora ... !!!
Nanana
2020-12-01 20:52:18
Inwigilacja 24 godziny na dobę? Nie dziękuję. Chcecie wyłapać ludzi którzy się ratują jak mogą i ich zamknąć w umieralniach, czyli szpitalach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA