poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Koronawirus > Lekarze pierwszego kontaktu mogą już kierować na testy na koronawirusa

Lekarze pierwszego kontaktu mogą już kierować na testy na koronawirusa

Lekarze pierwszego kontaktu mogą już kierować na testy na koronawirusa
Data publikacji: 2020-09-06 07:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-09 16:00
Wywietleń: 1559 473270

W aplikacji gabinet.gov.pl została udostępniona funkcjonalność do wystawiania zleceń przez lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej na wykonanie testu w kierunku zakażenia koronawirusem. Po wystawieniu zlecenia przez lekarza POZ, pacjent będzie mógł się udać do dowolnego punktu mobilnego w celu pobrania wymazu. Po wykonaniu badania, wynik będzie dostępny dla zlecającego lekarza w aplikacji gabinet.gov.pl, a dla pacjenta na jego Internetowym Koncie Pacjenta.

Film instruktażowy jak wystawić tego typu zlecenie został zamieszczony na YouTube W przypadku dodatkowych pytań, można zadzwonić pod numer infolinii Centrum e-Zdrowia 19 457 (infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku).

Do tej pory bezpłatny test w punkcie pobrań mogli wykonywać pacjenci kierowani przez NFZ na leczenie uzdrowiskowe (osoby przebywające na kwarantannie zostały już z obowiązku wykonania testu zwolnione). W województwie zachodniopomorskim w tej chwili działa 13 punktów pobierania wymazów do testów. Ich wykaz jest stale aktualizowany na specjalnej stronie.

(k)

 Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Moment
Szczeciński lekarzu rodzinny na telefon! Nigdy już nie odzyskasz zaufania swojego pacjenta. Wstyd i żenadada, by wcielać się w rolę Kaszpirowskiego!
2020-09-09 15:49:25
Robert
A co to takiego "lekarz pierwszego kontaktu" ?
2020-09-08 17:13:58
Muchomor
Mogą kierować,ale za moją zgodą.
2020-09-08 15:21:00
Nie polecam
Nie dajcie się okłamywać i nie idźcie na żadne testy. Jak można wierzyć niewiarygodnym testom na pseudo wirusa. Jeśli dacie się przetestować to jak w banku macie przymusową kwarantannę. Hitem jest to, że wyniki pozytywne sanepid przesyła nawet osobom, którym nie robiono testu. Nie dajcie się okłamywać!
2020-09-07 21:54:05
Kaszpirowski wraca
Tośmy dożyli czasów.Wraca już oficjalnie Dr.Google i Kaszpirowski. Z obu form czerpania wiedzy i samoleczenia do niedawno wyszydzano i osądzano od czci i wiary tych,którzy tak postępują.Dzisiaj rząd i Ministerstwo zdrowia-Polska publiczna służba zdrowia oficjalnie zachęca do..teleporad.Dożyliśmy zwariowanych czasów-Najgorsze,że bezrefleksyjnie wszystkie te maseczkowe absurdy przyjmujemy kompletnie nie zdając sobie sprawy z tego, jak mocno przeoraliśmy swoją psychikę i jak podupadniemy na zdrowiu z powodu totalnej zapaści służby zdrowia, która się przed pacjentami zabarykadowała,okopała.To co się dzieje jest czymś niewyobrażalnym i skutki tego będą olbrzymie.
2020-09-07 17:12:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie