środa, 02 grudnia 2020r.

Lekarze pierwszego kontaktu mogą już kierować na testy na koronawirusa

Data publikacji: 2020-09-06 07:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-09 16:00
Lekarze pierwszego kontaktu mogą już kierować na testy na koronawirusa
 

W aplikacji gabinet.gov.pl została udostępniona funkcjonalność do wystawiania zleceń przez lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej na wykonanie testu w kierunku zakażenia koronawirusem. Po wystawieniu zlecenia przez lekarza POZ, pacjent będzie mógł się udać do dowolnego punktu mobilnego w celu pobrania wymazu. Po wykonaniu badania, wynik będzie dostępny dla zlecającego lekarza w aplikacji gabinet.gov.pl, a dla pacjenta na jego Internetowym Koncie Pacjenta.

Film instruktażowy jak wystawić tego typu zlecenie został zamieszczony na YouTube W przypadku dodatkowych pytań, można zadzwonić pod numer infolinii Centrum e-Zdrowia 19 457 (infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku).

Do tej pory bezpłatny test w punkcie pobrań mogli wykonywać pacjenci kierowani przez NFZ na leczenie uzdrowiskowe (osoby przebywające na kwarantannie zostały już z obowiązku wykonania testu zwolnione). W województwie zachodniopomorskim w tej chwili działa 13 punktów pobierania wymazów do testów. Ich wykaz jest stale aktualizowany na specjalnej stronie.

(k)

 Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Moment
2020-09-09 15:49:25
Szczeciński lekarzu rodzinny na telefon! Nigdy już nie odzyskasz zaufania swojego pacjenta. Wstyd i żenadada, by wcielać się w rolę Kaszpirowskiego!
Robert
2020-09-08 17:13:58
A co to takiego "lekarz pierwszego kontaktu" ?
Muchomor
2020-09-08 15:21:00
Mogą kierować,ale za moją zgodą.
Nie polecam
2020-09-07 21:54:05
Nie dajcie się okłamywać i nie idźcie na żadne testy. Jak można wierzyć niewiarygodnym testom na pseudo wirusa. Jeśli dacie się przetestować to jak w banku macie przymusową kwarantannę. Hitem jest to, że wyniki pozytywne sanepid przesyła nawet osobom, którym nie robiono testu. Nie dajcie się okłamywać!
Kaszpirowski wraca
2020-09-07 17:12:13
Tośmy dożyli czasów.Wraca już oficjalnie Dr.Google i Kaszpirowski. Z obu form czerpania wiedzy i samoleczenia do niedawno wyszydzano i osądzano od czci i wiary tych,którzy tak postępują.Dzisiaj rząd i Ministerstwo zdrowia-Polska publiczna służba zdrowia oficjalnie zachęca do..teleporad.Dożyliśmy zwariowanych czasów-Najgorsze,że bezrefleksyjnie wszystkie te maseczkowe absurdy przyjmujemy kompletnie nie zdając sobie sprawy z tego, jak mocno przeoraliśmy swoją psychikę i jak podupadniemy na zdrowiu z powodu totalnej zapaści służby zdrowia, która się przed pacjentami zabarykadowała,okopała.To co się dzieje jest czymś niewyobrażalnym i skutki tego będą olbrzymie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ