poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Koronawirus > Koronawirus dobrze przystosowuje się do różnych populacji

Koronawirus dobrze przystosowuje się do różnych populacji

Koronawirus dobrze przystosowuje się do różnych populacji
Data publikacji: 2020-05-08 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-12 09:57
Wywietleń: 1108 454416

Z dotychczasowych badań wynika, że koronawirus SARS-CoV-2 dobrze przystosowuje się do różnych populacji, dlatego szybko się rozprzestrzenia po całym świecie. Analiza DNA nie potwierdza na razie, by krążyły różne odmiany tego patogenu. Nic też nie wskazuje na to, że patogen ten ulega osłabieniu.

Badania potwierdziły również, że pandemia COVID-2 rozpoczęła się w okresie pomiędzy 6 października a 11 grudnia 2019 r. To termin zgodny ze wskazywanym wcześniej, prawdopodobnym momentem przejścia wirusa ze zwierząt na ludzi.

Pismo „Infection, Genetics and Evolution” informuje, że przebadano próbki koronawirusa pobrane od 7,5 tys. osób. Wykryto w nich prawie 200 mutacji świadczących o tym, jak duży jest potencjał tego drobnoustroju. Na razie nie udało się zidentyfikować tych fragmentów DNA, które decydują o dużej jego zaraźliwości i groźniejszym przebiegu choroby Covid-19.

Wirus przystosowuje się i rozprzestrzenia

Specjaliści twierdzą natomiast, że SARS-CoV-2 dobrze przystosowuje się do różnych populacji, dlatego szybko się rozprzestrzenia po całym świecie.

Jeden z autorów badania Francois Balloux z University of College Londyn wyjaśnia, że wszystkie wirusy ulegają mutacji i nie zawsze musi z tego wynikać coś złego.

- Nic na razie nie sugeruje, że SARS-CoV-2 mutuje szybciej lub wolniej, niż tego oczekiwano. Nie jesteśmy jeszcze w stanie powiedzieć, czy ulega on osłabieniu i staje się mniej groźny – dodaje.

Niebezpieczna mutacja

Według BBC ze wstępnych badań w USA wynika, że szczególnie niepokojąca może być mutacja oznaczona jako D614G, wpływająca na większą zakaźność drobnoustroju. Jednak na razie nie potwierdzają tego inni badacze.

Według specjalistów University of Glasgow, analiza prawie 200 mutacji koronawirusa SARS-CoV-2 nie potwierdza wcześniejszych podejrzeń, że po świecie może już krążyć nawet kilka jego odmian. Na razie jest tylko jeden jego szczep szybko rozprzestrzeniający się wśród ludzi, którzy nie zetknęli się z nim i nie są na niego odporni.

(pap)

Fot. pixabay

Komentarze

teściu do max-a
"Ta "pandemia" ma usprawiedliwić i przesłonić to co zamierzają wprowadzić pod jej osłoną. I na pewno to będzie ogromny przekręt." Zgadzam się z tą oppinią. Po "epidemii" nastaną nowi miliarderzy i nowi głodujący, zwiększy się produkcja (zyski przedewszystkim)na "walkę z pandemią". Po latach okaże się kto przezornie(?) zainwestował w produkcję #maseczek" i zarobił miliardy. Jedno jest pewne no 222 %, w 2022 nie będzie już pieniądza. Ten padnie jako ofiara "przenoszonej infekcji" - taki zamiar (usunięcia gotówki) próbował FED i IWF w 2018/2019, teraz przejdzie ten zamiar "bez mydła". Zastraszeni ludzie zgodzą się na każdy pomysł "radowania życia".
2020-05-12 09:46:55
@max
@max Jak czytam takie głupoty jak w twoim poście, to zastanawiam się ty w ogóle chodziłeś do szkoły, i kto cię uczył, że praktycznie niczego nie nauczył. Ale jest jeszcze coś takiego jak chęć poznania. Przecież tyle jest dostępnych źródeł do samodzielnej nauki: książki, czasopisma o profilu popularno-naukowym, Internet, kanały since TV, itd.. Aby zabierać głos na ten temat, trzeba mieć wiedzę, a ty nie masz jej w ogóle. No cóż, pan Bóg komunistą nie jest, jednemu rozum dał a innemu poskąpił.
2020-05-11 17:13:52
max
Po pierwsze ta "pandemia" to totalna sciema. Szczególnie wyraźnie to widać na przykładzie Polski. Kilkanaście zgonów dziennie? i to na choroby "współistniejące"? Codziennie u nas umiera 1000 osób jak co roku. Przypomnieć należy epidemię świńskiej grypy z lat 2009-2010. Wówczas w skali świata zmarło 2 razy więcej osób niż obecnie a żadnych - powtarzam - żadnych restrykcji społecznych, typu kwarantanna. izolacja, zakazy podróży, zakaz poruszania się etc - niczego takiego nie było. Wobec tego - wniosek może byc tylko jeden - obecna "pandemia" to oszustwo przedsięwzięte w celu oszukania nas wszystkich. Ta "pandemia" ma usprawiedliwić i przesłonić to co zamierzają wprowadzić pod jej osłoną. I na pewno to będzie ogromny przekręt.
2020-05-10 16:19:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
30
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie