Piątek 17 września 2021r. 
REKLAMA

Grodzki o pandemii i nadziei na Kongresie Towarzystwa Chirurgów Polskich

Data publikacji: 2021-09-15 23:17
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-16 23:42
Grodzki o pandemii i nadziei na Kongresie Towarzystwa Chirurgów Polskich
Fot. Dariusz Gorajski (arch.)  

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział w środę w Toruniu, że po dramatycznych chwilach pandemii dzięki szczepieniom "zaczynają się pojawiać promyki słońca". Przemawiając podczas Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich, podkreślał zmiany, które zaszły w tej dziedzinie medycyny przez ostatnie dekady.

Marszałek Senatu wziął udział w uroczystej inauguracji 70. Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Oddali życie ratując chorych w pandemii

Grodzki rozpoczął przemówienie od wyrażenia radości z możliwości wspólnego spotkania polskich chirurgów w jednym miejscu po "dramatycznym okresie najostrzejszej walki z pandemią COVID-19".

- Musimy oczywiście pamiętać o tych naszych koleżankach i kolegach spośród personelu pielęgniarskiego, ratowniczego i lekarskiego, którzy oddali życie ratując chorych w pandemii. Po tych dramatycznych chwilach, kiedy coraz więcej z nas jest zaszczepionych — a na tej sali mam nadzieję, że wszyscy — zaczynają się pojawiać promyki słońca - mówił Grodzki, chirurg z wykształcenia.

Dodał, że uczestnicząc ponad 30 lat temu w tego rodzaju zjeździe, nosząc za swoim szefem walizkę, "w życiu nie przypuszczał, iż będzie stał przed takim gremium jako marszałek Senatu RP".

- Nawet w najczarniejszych latach komunizmu chirurgia broniła się kompetencjami. Zawsze, a przynajmniej prawie zawsze, było tak, że szefem został ten, który najlepiej operował. Ta piramida służyła temu, aby nasi chorzy otrzymywali najlepszy możliwy w danym czasie sposób opieki. To jest wielki atut chirurgii, która trwa od czasów Ludwika Rydygiera i rozwija się w Polsce. Jestem niezwykle dumny z bycia częścią tej wspólnoty - podkreślił Grodzki.

To zupełnie inna chirurgia

W jego ocenie kolejny, jubileuszowy zjazd na pewno przyniesie mnóstwo nowej wiedzy, bo postęp w medycynie odbywa się w tempie niebywałym.

- Gdy sobie przypomnimy, co było ponad 30 lat temu i porównamy z tym, co jest dzisiaj, to jest to zupełnie inna chirurgia - podkreślił. Zaznaczył jednak, że konieczny jest należny szacunek dla nauczycieli i mentorów, także obecnych podczas toruńskiego kongresu.

- Niech ten zjazd otworzy przed młodymi chirurgami możliwości rozwoju naukowego, zawodowego i osobistego. Życzę państwu, aby te trzy wspólnie spędzone dni pozostały na zawsze w państwa pamięci - powiedział Grodzki zwracając się do uczestników kongresu. (PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ubawiony
2021-09-17 09:25:51
Ale pisiorstwo boli Marszałek Grodzki i Wolny Senat. I bardzo dobrze, ma boleć.
toi
2021-09-17 08:11:18
grodzki na mszy????? paranoja!!! największy obłudnik
xyz
2021-09-16 23:29:55
Czekamy na oredzie do narodu Coperfielda.Polacy lubia widowiska ,ktore wywoluja salwy smiechu.Smiech to zdrowie.
chester
2021-09-16 16:34:42
Grodzki, ze swoim parciem na szkło powinien wystąpić w jakimś tańcu z gwiazdami, albo innym "mam talent". Chłopina się marnuje i frustruje.
Kopertki
2021-09-16 16:07:11
Ach kopertki, jak ja waszą zawartość liczyć chcę. Do@Licznik na remont synagogi w Bieczu i utworzenie w niej muzeum wydano prawie 7mln zł, na teatr żydowski w Warszawie wydaliśmy 150mln zł ( i to co najmniej drugi raz bo rodzina Szurmieja sprzedała budynek teatru na złość jego długoletniej kochance Hołdzie Tencer) mogę wymieniać setki milionów zł wydawanych co roku na Żydów których w Polsce już nie ma, nie wiem czy poprawi ci to nastrój ale nie martw się tymi 70mln, też trafią we właściwe ręce.
Copertwild
2021-09-16 15:45:33
ma nadzieję iż "zabójcze koperty" nie uśmiercą Niemców za 10 dni, finansujących "Kampus" w "dobrej wierze". Tamtejsi totalni (AfD) PO_dejrzewają szwindel, nie wiadomo gdzie i kto będzie miał pieczę nad wysłanymi "zabójczymi kopertami". Czy bądą do dnia wyborów przechowywane w "D. Post", czy już w przyszłej siedzibie komisji wyborczej. Jak rozróżnić "zabójczł kopertę" i przydzielić do od_PO_wiedniej komisji nie otwierając jej, itp. Na te pytania nie od_PO_wiedział rzecznik Bundestagswahl 2021.
"ciecie wadza"
2021-09-16 15:36:46
ma nadzieję iż za dziwsięć dni u "Frau" wszystko pierdolnie za sprawą "zabójczych kopert". Niemcy na przekór "Copertwilda" propagują "zabójcze koperty". Niemieccy "totalni" (AfD) podejrzewają PO_dejrzewają "szwindel" - kto sprawdzi gdzie wysłane "zabójcze koperty" są przechowywane i kto ma do nich dostęp? Na to pytanie nie dostali od_PO_ewiedzi z prezydium Bundestagswahl 2021.
pacjent
2021-09-16 14:54:57
O nadziei można sobie bredzić na kółku różańcowym a nie na konferencjach naukowych.
szczecinianin
2021-09-16 12:12:48
Pseudo lekarz powinien zostać napiętnowany przez swoich kolegów lekarzy z wszystkich szpitali.
Alex
2021-09-16 11:59:19
Zapytajcie byłego ministra Szumowskiego gdzie są pieniądze z Afery Respiratorowej z udziałem handlarza bronią.
@ @Likwidator
2021-09-16 10:59:23
W prywatnej służbie zdrowia można co najwyżej powiększyć sobie cycki lub chója. Każda wizyta u "prywatnego" specjalisty kończy się i tak w państwowym szpitalu, gdzie ów specjalista jest ordynatorem.
@Likwidator
2021-09-16 10:36:23
Też możesz się leczyć w prywatnej służbie zdrowia. Większość Polaków tak robi, bo ta państwowa pisowska jest kompletnie niewydolna.
Likwidator
2021-09-16 10:12:46
Milioner Grodzki chce zlikwidować ponad 800 szpitali w Polsce. On się leczy w prywatnej służbie zdrowia , tak jak cała złodziejska Platforma.
@Szpital
2021-09-16 08:32:10
Na razie to rząd PiS masowo od kilku lat likwiduje szpitale w całej Polsce.
@Licznik
2021-09-16 08:12:52
A jak tam licznik Sasina i Morawieckiego za defraudację 70 milionów złotych z Budżetu Państwa na wybory kopertowe?
Szpital
2021-09-16 07:29:25
A o likwidacji szpitali nie mówił?
Licznik
2021-09-16 05:19:08
Licznik Grodzkiego 178 dni