czwartek, 21 stycznia 2021r.

GIS uruchomił nowy numer telefonu z informacją o objęciu kwarantanną

Data publikacji: 2020-11-10 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-11 12:14
GIS uruchomił nowy numer telefonu z informacją o objęciu kwarantanną
 

Uruchomiono nowy numer telefonu, z którego nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdują się w bazie EWP (Ewidencja Wjazdu do Polski) i mają nałożoną kwarantannę - poinformował we wtorek Główny Inspektor Sanitarny.

"Nowy numer 22 25 71 145, z którego nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdują się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę" - podał GIS we wtorek na Twitterze.

GIS przypomina też, że pytania o COVID-19 lub wyjaśnienia statusu kwarantanny należy kierować na infolinię: 22 25 00 115.

W systemie informatycznym EWP Straż Graniczna zamieszcza informacje adresowe i kontaktowe osób powracających do kraju z zagranicy, objętych obowiązkową kwarantanną. System ten jest również wykorzystywany do przetwarzania danych innych osób podlegających obowiązkowej kwarantannie w związku z epidemią wywołaną zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, a także osób podlegających izolacji w warunkach domowych, osób, w stosunku do których podjęto decyzję o wykonaniu testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, oraz osób zakażonych tym wirusem.

(PAP)

Fot. GIS

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ