Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach rusza z infolinią dla mieszkańców powiatu

Data publikacji: 09 listopada 2020 r. 12:35
Ostatnia aktualizacja: 09 listopada 2020 r. 12:35
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach rusza z infolinią dla mieszkańców powiatu
 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach uruchamia infolinię dla osób, które miały (lub mogły mieć) kontakt z osobą zakażoną, podejrzewają, że są zakażone lub mają już potwierdzone zakażenie koronawirusem. Rusza już w poniedziałek (9 listopada). Pod numer 609 600 784 można dzwonić od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-15.

- Wcześniej wspieraliśmy naszą Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Policach, i stwierdziliśmy, że warto uruchomić własną, dodatkową infolinię dla mieszkańców naszego powiatu - mówi Beata Karlińska, dyrektor PCPR w Policach. - Ludzie naprawdę mogą się czuć zagubieni. Dowiadują się na przykład, że mieli kontakt z osobą zakażoną i nie do końca wiedzą, co powinni zrobić. Podpowiemy więc, gdzie to zgłosić, jak się izolować, gdzie można zrobić badania, kto na nie skieruje, jakie są zasady kwarantanny, kto może pomóc w dostarczeniu niezbędnych produktów w czasie izolacji, a nawet wesprzemy w zorganizowaniu takiej pomocy. Nasi pracownicy są do tego odpowiednio przygotowani. Możemy nawet wypożyczyć pulsoksymetr, mamy kilka. To urządzenie pomaga w kontrolowaniu stanu zdrowia osoby zakażonej, z objawami choroby.

PCPR wspiera mieszkańców powiatu będących na kwarantannie od początku pandemii. Pracownicy tej instytucji wiedzą więc, jak bardzo w takiej sytuacji potrzebne jest wsparcie i świadomość, że człowiek nie zostaje z tym sam.

- Czasami człowiek po prostu musi z kimś o tej sytuacji porozmawiać - mówi Beata Karlińska.  - I my staramy się to umożliwić. Oczywiście ten numer telefonu nie ma zastępować tych do lekarza czy sanepidu. To uzupełnienie. Czasami nie uda się tam dodzwonić, a pilnie potrzeba informacji. Udzielimy jej.

W PCPR będzie działała tylko jedna linia. Może się więc i tutaj zdarzyć, że nie od razu się uda dodzwonić.

- Oddzwonimy do każdego, jeśli tylko jego numer telefonu się zidentyfikuje - zapewnia Beata Karlińska. - Nie ma więc potrzeby ponawiania co chwilę próby połączenia, bo to też będzie blokowało linię.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA