Wbrew wszystkim stereotypom, które powstawały przez wieki pod wpływem carskiego imperium, Białoruś nie jest częścią historycznej Rosji, a ma swoją bogatą historię, która ciasno splata się z historią narodów Polski, Litwy i Ukrainy. Wspólną historię naszych narodów rozpoczyna Unia w Krewie zawarta w 1385 roku, kiedy to Jagiełło został królem Polski, będąc jednocześnie wielkim księciem litewskim.
Równie interesującą datą, jednoczącą nasze narody, jest rok 1410, czyli data wielkiej wojny (i bitwy pod Grunwaldem), w wyniku której rozgromiono teutońską armię.
Należy zaznaczyć, że w Wielkim Księstwie Litewskim król nie miał pełni władzy. Każdy szlachcic (przedstawiciel sejmu jednego z licznych księstw) mógł blokować decyzje parlamentu. To były jedne z pierwszych w ówczesnym świecie „przejawy demokracji".
Na przestrzeni wieków dochodziło do małżeństw między przedstawicielami różnych księstw, co doprowadziło do licznych koligacji rodzinnych.
Dziś nasze narody łączą ponad cztery wieki wspólnej historii (1385-1794), czego przykładem są wspólne wartości kulturowe i
...