„Zaślubiony morzu…" - takim hasłem reklamuje się Puck. Miasto, o którym się mówi każdego 10 lutego. Tego dnia bowiem w Pucku odbywają się uroczyste obchody kolejnych rocznic zaślubin Polski z morzem. Tak jest również w tym roku.
Puck to najstarszy port słowiański nad wodami Bałtyku, gród książąt gdańskich, baza floty królewskiej i wreszcie - miejsce zaślubin Polski z morzem w 1920 roku. Puckie Stare Miasto ma zachowany średniowieczny układ ulic. Przy Starym Rynku stoi dawny ratusz. Muzeum Ziemi Puckiej przyciąga zwiedzających stałą ekspozycją archeologiczną, wnętrzem kamienicy mieszczańskiej oraz wystawami czasowymi. Walory kulturowe i przyrodnicze kaszubskiego miasteczka nad Zatoką Pucką doceniają turyści, którzy chętnie tu przybywają, zwłaszcza podczas wakacji.
Z kart historii
W II połowie XIII w. w Pucku istniał gród kasztelański książąt wschodniopomorskich. Od 1309 r. był we władaniu Krzyżaków. Prawa miejskie uzyskał z rąk krzyżackich w 1348 r. Podczas wojny trzynastoletniej (1454-1466) mieszczanie puccy stanęli po stronie Polski. W 1457 r. w Pucku znalazł
...