Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
5 szczecin
REKLAMA

Zawalidróg coraz mniej. Hulajnogi czekają na odbiór

Data publikacji: 27 czerwca 2022 r. 16:42
Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca 2022 r. 17:41
Zawalidróg coraz mniej. Hulajnogi czekają na odbiór
Odkąd straż miejska rozpoczęła wywożenie źle zaparkowanych hulajnóg na parking przy ul. Hangarowej, coraz mniej osób popełnia wykroczenia.  

Od miesiąca straż miejska w Szczecinie zabiera z chodników i ścieżek rowerowych elektryczne hulajnogi zaparkowane niezgodnie z przepisami. Wydawane są operatorom dopiero po uiszczeniu opłaty za holowanie. Firmy nie chcą na razie wskazywać ostatnich użytkowników, na których teoretycznie można nałożyć mandat. Ale - jak przyznają sami strażnicy - nie mandaty są celem, tylko efekty. Te już są widoczne.

- W dalszym ciągu wpływa do nas niezbyt wiele zgłoszeń o hulajnogach, które zostały nieprawidłowo zaparkowane i zagrażają bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu - przyznaje Joanna Wojtach, rzecznik prasowy straży miejskiej w Szczecinie. - Do zgłoszeń wykorzystywany jest też inny kanał komunikacji - przez aplikację Alert Miejski. W sumie podjęliśmy kilkadziesiąt interwencji dotyczących hulajnóg, z czego 32 zakończyło się zabraniem ich na parking strzeżony przy ulicy Hangarowej. Po miesiącu działań widzimy poprawę.

Po rozpoczęciu działań operatorzy hulajnóg także zaczęli krążyć po mieście i sami przestawiają sprzęt. czasem robią to też strażnicy, jeśli hulajnoga leży porzucona na poboczu

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 59% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-06-2022

 

Autor: Tomasz Tokarzewski 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Vigo
2022-06-27 17:29:16
A kiedy będą odholowywane nieprawidłowo zaparkowane samochody?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA