Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Zachodniopomorskie szkoły w ogólnopolskim rankingu. Zwolnieni z Teorii na trudne czasy

Data publikacji: 2021-06-21 20:13
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-21 20:13
Zachodniopomorskie szkoły w ogólnopolskim rankingu. Zwolnieni z Teorii na trudne czasy
Zdalne nauczanie, puste klasy. Trudne warunki pandemiczne działały na niekorzyść dobrostanu psychologicznego młodzieży. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Pięć liceów ze Szczecina oraz szkoły z Koszalina i Szczecinka znalazły się w tegorocznym Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii. To placówki, które szczególnie dbały o zdrowie psychiczne młodzieży w czasie lockdownu wprowadzonego z powodu pandemii kronawirusa.

W Polsce jest już 277 szkół średnich, które kładą nacisk na zaangażowanie społeczne oraz wspierają rozwój kompetencji proinnowacyjnych uczniów. Wśród nich jest aż pięć liceów ze Szczecina: I Prywatne Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I, IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Ranking tworzony jest na podstawie wyników uczniów w olimpiadzie projektów społecznych Zwolnieni z Teorii, której celem jest, aby każdy młody człowiek w Polsce zrealizował własne przedsięwzięcie zmieniające jego otoczenie na lepsze.

- Ten rok dla polskich szkół był wyjątkowo trudny - podkreśla Paula Bruszewska, prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii. - Nauczyciele nie mogli

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-06-2021

 

Leszek WÓJCIK
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ