Niedziela, 02 kwietnia 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Z komisariatu zniknęła broń z amunicją

Data publikacji: 2022-03-01 22:54
Ostatnia aktualizacja: 2022-03-03 14:18
Policja poszukuje broni palnej z magazynkiem amunicji (Walther P-99) skradzionej z komisariatu w Resku.  

Z komisariatu policji w Resku, powiat łobeski, zginęła broń palna z magazynkiem amunicji. Sprawą zajmuje się prokuratura. Wobec policjanta, który nie dopilnował broni, toczy się postępowanie dyscyplinarne.

Do zaginięcia Walthera P-99 z magazynkiem amunicji z komisariatu policji w Resku miało dojść w styczniu tego roku. Sprawa wyszła na jaw kilka dni temu.

- Ten policjant swoją broń powinien przechowywać po służbie w miejscu zamieszkania, a nie w komisariacie, w którym nie ma całodobowej służby - opowiada nasz rozmówca. - Kradzieży broni, przechowywanej w kasie pancernej, nie zgłosił zaraz po fakcie. Gdy wychodził do służby, pobierał broń palną kolegi z pokoju. On też, a także inni policjanci z tego komisariatu, nie zabierali broni do domu. Gabinet był otwarty, nigdy go nie zamykali. Każdy mógł tam wejść i broń ukraść. Gdzie byli ich przełożeni, którzy powinni nadzorować przechowywanie broni przez funkcjonariuszy w Resku?!

Dopiero 23 lutego br. sierżant z komisariatu w Resku ujawnił fakt zniknięcia służbowej broni. O sprawie powiadomiono Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-03-2022

 

Autor: Wioletta MORDASIEWICZ