Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Wokół Piotra Zaremby. Wyjść poza lokalne podwórko

Data publikacji: 2021-06-12 16:43
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-12 16:43
Wokół Piotra Zaremby. Wyjść poza lokalne podwórko
Piotr Zaremba: prezydent, urbanista, architekt Fot. Wikipedia  

W Szczecinie o Piotrze Zarembie, pierwszym prezydencie naszego miasta, dyskutujemy głównie jako o polityku, tymczasem w oczach świata - i w swoich własnych - był przede wszystkim urbanistą. To jedna z konkluzji dyskusji „Piotr Zaremba. Biografia do odsłonięcia", którą zorganizowano w filii miejskiej biblioteki przy placu Matki Teresy z Kalkuty. Wzięli w niej udział historycy: Eryk Krasucki, który pracuje nad biografią prezydenta, i Katarzyna Rembacka oraz Paweł Zaremba, syn bohatera dyskusji.

Każda biografia jest interpretacją

Paweł Zaremba - który udostępnił Krasuckiemu rodzinne archiwa - ocenił, że skala niewiedzy na temat jego ojca wciąż jest porażająca.

- A z tej niewiedzy wychodzą bardzo przedziwne historie, bardzo przedziwne opinie, bardzo przedziwne komentarze. Wrzucane są dziwne piktogramy, które czasami mają podstawę, a czasami są wymysłem, czasem czystym kłamstwem. I to funkcjonuje w obiegu ogólnym - ubolewał syn prezydenta.

- Czy zdarzyło się, że gdy się panowie spotkaliście, to pan próbował pana profesora wysondować? - dopytywała K. Rembacka. - W

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 88% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 11-06-2021

 

Autor: Alan Sasinowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Robert
2021-06-12 21:34:07
Przedziwne to jest to co ten towarzysz zrobił ze szczecińską starówką, teatrem wielkim i bulwarami nadodrzańskimi. Tu niewiedza niczego nie usprawiedliwia. To jest morderstwo na tkance miasta!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ