Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Wielkie serca zachodniopomorskich przedsiębiorców

Data publikacji: 2022-03-10 21:24
Ostatnia aktualizacja: 2022-03-10 21:29
Wielkie serca zachodniopomorskich przedsiębiorców
Siedziba firmy LSJ HR Group, która zatrudnia osoby z Ukrainy, zamieniła się w centrum wolontariatu. Fot. PIG  

Od kilku dni Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie prowadzi zbiórkę produktów dla Ukrainy. Przyjmuje także zgłoszenia od firm, które oferują tłumaczenia językowe, porady prawne, miejsca w hotelach czy kwaterach oraz oferty zatrudnienia dla Ukraińców. - Porywy serca są ogromne i bardzo budujące - mówi Hanna Mojsiuk, prezez PIG. - Przedsiębiorcy wiedzą, jak poważna jest sytuacja w Ukrainie i jak istotne w tym wszystkim jest zachowanie społecznej solidarności. Mieszkańcy i ich zaangażowanie to dla nas wielka motywacja. Właściwie chyba nie ma firmy w regionie, gdzie nie trwają zbiórki lub różnego rodzaju akcje pomocowe.

Społeczna energia, która zgromadziła się wokół akcji pomocowych i wolontariatu jest absolutnie imponująca i pokazuje, że mieszkańcy oraz przedsiębiorcy jednoznacznie potępiają rosyjską agresję na Ukrainę.

- Przedsiębiorcy przynoszą do Izby artykuły higieniczne, lekarstwa, nowe ubrania i ciepłe koce, a także produkty spożywcze - relacjonuje H. Mojsiuk. - Proponują także swoje usługi, w tym transport, pomoc prawną, tłumaczenie materiałów na język ukraiński, rosyjski i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-03-2022

 

(ek)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA