Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Większość gryfińskich radnych była przeciw. Podwyżki podatków nie będzie

Data publikacji: 2021-12-07 18:33
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-07 18:33
Większość gryfińskich radnych była przeciw. Podwyżki podatków nie będzie
Urząd Miasta w Gryfinie Fot. Maria PIZNAL  

Podczas sesji 25 listopada Rada Miejska w Gryfinie nie przyjęła dwóch projektów uchwał związanych z podwyżkami podatków. Większość radnych głosowała przeciw zwiększeniu od przyszłego roku zarówno stawek podatku od nieruchomości, jak i od środków transportowych.

Zwolennicy przyjęcia tych uchwał wskazywali, że wzrost podatków jest konieczny, ponieważ zwiększy dochody bieżące gminy, co przełoży się na lepszą realizację zadań własnych, a tych jest sporo. Z kolei przeciwnicy podnosili, że nie można zgodzić się na obciążenie mieszkańców dodatkowymi opłatami przy galopującej inflacji oraz wielu innych podwyżkach przy jednoczesnym braku programu oszczędnościowego.

- Szukajmy oszczędności w naszym budżecie, a nie kosztem mieszkanek i mieszkańców gminy Gryfino - apelowała radna Magdalena Pieczyńska.

- Panie burmistrzu, to nie tak powinno być. Zamiast sięgać do portfeli podatnika, powinien pan wdrożyć program oszczędnościowy. Skądinąd twierdził pan, że w gminie realizowany jest taki program. Niestety, nie można do niego dotrzeć, gdyż nigdzie nie został opublikowany. Chciałabym na przykład

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-12-2021

 

Autor: Maria Piznal
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA