Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
5 szczecin
REKLAMA

Warto poczekać na „Dąbie”. Tu zaszła (wielka) zmiana

Data publikacji: 02 września 2021 r. 15:43
Ostatnia aktualizacja: 02 września 2021 r. 15:43
Warto poczekać na „Dąbie”. Tu zaszła (wielka) zmiana
Fot. Mirosław WINCONEK  

„Przebudowa kąpieliska została zakończona. Trwają odbiory końcowe prac. Obiekt w Dąbiu zostanie udostępniony szczecinianom najszybciej jak tylko się da" - zapewnia Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Wprawdzie otwarcie nastąpi już po sezonie kąpielisk, ale po przebudowie „Dąbie" - jak już widać - z pewnością będzie atrakcyjnym obiektem rekreacyjno-wypoczynkowym przez cały rok.

Plaża, beton i mnóstwo atrakcji

Widok na wodę został odsłonięty. Promenadowa szeroka aleja prowadzi od wejścia na kąpielisko aż po jej plażę. Szkoda, że nie wyłożono jej naturalną nawierzchnią lecz zabetonowano. Jak większość alejek na całym kąpielisku. Co niestety wydaje się dość rażące w konfrontacji z bliskością plaży i rekreacyjnym charakterem tego miejsca.

Jednak po obu stronach głównej „promenady" każdy znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji szczecinian będą wiaty ze stołami, miejsca piknikowe pod chmurką z bezpiecznymi paleniskami. Ustawiono wiele wygodnych ławek z oparciami, jak też wielkich drewnianych leżaków - podobnych do tych w parku Kasprowicza - z jakich

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-09-2021

 

Autor: Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA