Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
5 szczecin
REKLAMA

„Dąbie” gotowe dopiero po sezonie. Kolejny poślizg przebudowy kąpieliska

Data publikacji: 05 sierpnia 2021 r. 23:48
Ostatnia aktualizacja: 06 sierpnia 2021 r. 12:29
„Dąbie” gotowe dopiero po sezonie. Kolejny poślizg przebudowy kąpieliska
Fot. Mirosław WINCONEK  

Nie został dotrzymany kolejny termin otwarcia kąpieliska w Dąbiu. Choć przebudowa obiektu jest już zaawansowana, to nadal trwają prace ziemne i wykończeniowe. Niestety, już wiadomo, że plaża wraz z zapleczem rekreacyjnym nie zostanie udostępniona szczecinianom nawet na finał bieżącego sezonu kąpielisk.

Kompleks rekreacyjny w Dąbiu - rażąco niedoinwestowany - od dekad czekał na modernizację. Dostosowanie go do standardów współcześnie stawianych tego rodzaju obiektom stawało się więc pilną koniecznością. Mimo to gotowy projekt przebudowy kąpieliska przez niemal pięć lat przeleżał w tzw. inwestycyjnej zamrażarce. W końcu, czyli z początkiem ub. roku, wykonawca wszedł na plac budowy.

Realizacja inwestycji miała kosztować blisko 9,5 miliona złotych, a potrwać 370 dni. Nic z tych planów nie wyszło, bo inwestor - w tej roli Gmina Miasto Szczecin reprezentowana przez Zakład Usług Komunalnych - został zaskoczony „niestabilnością podmokłego gruntu przy brzegu jeziora". Koniecznością stało się przeprojektowanie części inwestycji i kilkumiesięczny postój na placu budowy. Następnie wykonano

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-08-2021

 

Autor: Arleta Nalewajko 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@@ nic się nie stało
2021-08-06 17:59:15
to z zaoszczędzonych kilobitów więc wszystko jest OK ale nawet to w końcu za nie zapłaciłem i po prostu miałem taką fantazję... @;/ - pocieszna argumentacja tylko jest jeden problem - to ja płace inwestorowi tej inwestycji za to że zatrudnia wyspecjalizowanych pracowników do nadzoru nad inwestycjami - tu nie trzeba specjalnej przenikliwości by spodziewać się trudnego terenu... i ogólnie - mam wywalić Krzystka na bruk i pogonić urzędasów?! to nie będzie autorytaryzm?
@ nic się nie stało
2021-08-06 12:21:09
Dokładnie tak. Oddałeś sedno sprawie. Gratulacje za wpis. Tylko po co marnujesz kilobity?
;/
2021-08-06 09:18:35
@nic sie nie stało; trzeba bylo wygrac przetarg i zbudowac w tydzien, miasto na to nie ma zadnego wpływu poza karami umownymi , takie jest prawo w samorządzie ustanawiane w parlamencie w WARSZAWIE !
nic sie nie stało
2021-08-06 00:06:48
Piotrze Krzystku, nic się nie stało - za rok może nie będzie nas zuj na tym świecie ale nic się nie stało...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA