Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Wały Chrobrego – turystyczny hit. Do zobaczenia w Szczecinie

Data publikacji: 29 maja 2023 r. 20:40
Ostatnia aktualizacja: 29 maja 2023 r. 20:40
Wały Chrobrego – turystyczny hit. Do zobaczenia w Szczecinie
Większość szczecińskich przewodników jest zrzeszona w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym (PTTK). Fot. Krzysztof ŻURAWSKI  

Tworzą swoje autorskie szlaki i oprowadzają po cmentarzach, górach, kopalniach, nawet po rzekach. To przewodnicy. Znają biegle języki obce i są niedoścignieni w swojej wiedzy. Na interesujący ich temat potrafią mówić godzinami. Zwłaszcza jeśli spotkają kogoś, kto zechce wysłuchać ich opowieści przeplatanych przeróżnymi anegdotami.

Większość szczecińskich przewodników jest zrzeszona w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym (PTTK) powstałym z połączenia w 1950 roku Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego i Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

W Szczecinie były jeszcze wszędzie powojenne gruzy, gdy przewodnicy zaczęli się organizować w ramach Koła Przewodników PTK, z którego powstało następnie PTTK. W środę 24 maja świętowali 75. rocznicę powstania pierwszego koła.

Z tej okazji w regionalnej Pracowni PTTK w Szczecinie przy ul. Dworcowej 6 zorganizowano spotkanie przewodników. Najbardziej zasłużonym wręczono dyplomy, odznaki i odznaczenia będące uhonorowaniem wyróżnionych osób za ich zasługi dla rozwoju turystyki i krajoznawstwa, a także pracy na rzecz środowiska.

- W Szczecinie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-05-2023

 

Krzysztof Żurawski
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA