Środa 30 listopada 2022r. 
REKLAMA

Uwaga, będą przerwy w dostawie wody w śródmieściu Szczecina (akt. 1)

Data publikacji: 2021-05-27 09:58
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-27 14:07
Uwaga, będą przerwy w dostawie wody w śródmieściu Szczecina
 

Już teraz są utrudnienia w ruchu: pieszych oraz samochodów. Natomiast tej nocy - z czwartku na piątek (27-28 maja) - mieszkańcy górnego tarasu Starego Miasta oraz sąsiadującego z nim rejonu al. Wyzwolenia mogą się spodziewać, że ich domy zostaną odcięte od wody.

Planowa przerwa w dostawie wody, a co najmniej spadek jej ciśnienia w kranach, jest następstwem remontu torowiska oraz nawierzchni ul. Matejki wraz ze skrzyżowaniem z al. Wyzwolenia, a także placów: Hołdu Pruskiego i Żołnierza Polskiego.

- Wykonawca inwestycji położył nową sieć wodno-kanalizacyjną pod torowiskiem. Natomiast tej nocy będzie przeprowadzał pierwszy etap prac przełączeniowych: ze starej sieci do nowej. Kolejny etap robót został także zaplanowany w godzinach nocnych. Ale już po weekendzie: z wtorku na środę, czyli z 1 na 2 czerwca - przekazuje Tomasz Makowski, rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.

Przerwy w dostawie wody nastąpią dzisiaj w godzinach od 22 do 6. Nie tylko w obszarze górnego tarasu Starego Miasta, czyli na ulicach: Małopolskiej, Komandorskiej, Wały Chrobrego, Admiralskiej, Wawelskiej, Starzyńskiego i Zygmunta Starego. Ale również w rejonie przyległego odcinka al. Wyzwolenia: pomiędzy pl. Żołnierza Polskiego a ul. Piłsudskiego, placem Hołdu Pruskiego i dalej - przez ul. Roosevelta i fragment ul. Piłsudskiego - znów do ul. Wyzwolenia.

- Obszar, na którym mogą wystąpić utrudnienia ilustruje mapka. Informacja pod nr. tel. 994. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy - mówi Tomasz Makowski.

Przygotowania do nocnej akcji przełączeniowej widać już teraz w rejonie górnego tarasu Starego Miasta. Z ich powodu  utrudnienia w ruchu pieszych oraz samochodów są m.in. na ul. Staromłyńskiej: wyłączenie odcinka chodnika, części miejsc parkingowych (także po stronie Wojewdzkiego Sądu Administracyjnego) oraz zwężenie jezdni.

(an)

 

Roboty na ul. Staromłyńskiej to zapowiedź nocnej przerwy w dostawie wody: od godz. 22 do 6 rano z czwartku na piątek (27-28 maja). Fot Arleta Nalewajko

***

Wcześniejsza informacja

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie informuje, że  w nocy z 27 na 28 maja (z czwartku na piątek) w godzinach 22-6 wystąpią przerwy w dostawie wody do mieszkań na  obszarze wyznaczonym ulicami: al. Wyzwolenia pomiędzy pl. Żołnierza Polskiego a ul. Piłsudskiego, pl. Hołdu Pruskiego i dalej przez ul. Roosevelta i fragmentem ul. Piłsudskiego do a. Wyzwolenia oraz- Starego Miasta na ulicach: Małopolskiej, Komandorskiej, Wały Chrobrego, Admiralskiej, Wawelskiej, Starzyńskiego i Zygmunta Starego.  

Powodem przerw w dostawie wody jest modernizacja torowisk tramwajowych na pl. Hołdu Pruskiego i pl. Żołnierza Polskiego wraz ze skrzyżowaniem z al. Wyzwolenia. Informacja pod nr. tel. 994.

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA