Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

W smutnej perspektywie. Potencjał zieleni i wody – wciąż niewykorzystany

Data publikacji: 2022-03-28 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2022-03-28 18:01
W smutnej perspektywie. Potencjał zieleni i wody – wciąż niewykorzystany
Fot. Dariusz GORAJSKI  

To teren o wielkim rekreacyjnym potencjale: położony wśród zieleni i w bliskości urokliwego stawu. Jednak znajduje się na prawobrzeżu i z dala od głównych miejskich traktów. Czy dlatego po raz kolejny został pominięty w terminarzu miejskich inwestycji?

Staw przylega do os. Nad Rudzianką w Szczecinie. Z jednej strony graniczy więc z blokowiskiem, jego parkingami, ale również parkiem. Z drugiej otaczają go ulice: Smutna i Chłopska. Dotychczas zaniedbane wody powoli zawłaszcza trzcinowisko.

- Lata zabiegów pozwoliły w końcu na powstanie parku Majowe. Niestety, do tej pory nie udało się zagospodarować na cele rekreacyjne stawu przy ul. Smutnej. Tymczasem mieszkańcy osiedla Bukowe-Klęskowo bardzo go potrzebują. Liczą, podobnie jak ja, że ta zielona inwestycja wkrótce również doczeka się realizacji - przekonuje radny Marcin Biskupski (Koalicja Obywatelska).

Radny jest pomysłodawcą projektu pn. „Zagospodarowanie na cele rekreacyjne terenu wokół stawu przy ul. Smutnej". Walczył o jego realizację w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Niestety, projekt zakwalifikowany jako

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-03-2022

 

Autor: Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Adam
2022-03-28 17:48:29
Nikt nie chce ratować zieleni tak daleko od magistratu? Mało medialne?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA