Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Uratowany dla pokoleń – z szansą na tytuł Drzewa Roku. Jedyny taki Dąb Pokoju

Data publikacji: 18 czerwca 2024 r. 07:55
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2024 r. 07:55
Uratowany dla pokoleń – z szansą na tytuł Drzewa Roku. Jedyny taki Dąb Pokoju
Dąb Pokoju jako jedyny w zachodniopomorskiem ma szansę na tytuł Drzewa Roku. Konkurs jest plebiscytem – wyborem internautów. Wystarczy zagłosować.  

Dąb Pokoju rosnący w Baniach ma szansę na tytuł Drzewa Roku. W konkursie, który jest jedynym w swoim rodzaju plebiscytem - w jakim nie tyle parametry drzewa odgrywają główną rolę, ile jego znaczenie dla lokalnej społeczności. Tytuł zdobędzie to… „najbardziej kochane, drzewo z opowieścią, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi" - jak zapewniają organizatorzy przedsięwzięcia.

Konkurs ma charakter ogólnopolski. Jego organizatorem jest Klub Gaja, znany z proekologicznych inicjatyw. Tegoroczna edycja konkursu jest już 14.

- Na Drzewo Roku w tym roku zgłoszono 40 ulubionych przez społeczności lokalne drzew z całej Polski. Wśród finałowej 16. mamy kandydatury nadesłane zarówno przez szkoły, przedszkola, samorządy, organizacje, jak i osoby indywidulane, w tym także bardzo młode. Zgłoszone okazy to wiekowe dęby i buki, a także sosna rumelijska, kasztanowiec, platan, jesion i grusza. Drzewa będące świadkami historii i centrum życia społecznego. Drzewa z legendą, drzewa uratowane przed wycinką, drzewa symbole marzeń o „mieście ogrodzie", które dają odpoczynek i nakłaniają do refleksji.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 59% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-06-2024

 

Arleta Nalewajko 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA