Poniedziałek 14 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Umiała zrobić... mrówkę. Spotkanie z twórczością i pasjami Moniki Szwai

Data publikacji: 2021-05-16 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:24
Umiała zrobić... mrówkę. Spotkanie z twórczością i pasjami Moniki Szwai
Fot. Ryszard Pakieser  

Podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się święto podtrzymujące pamięć o znakomitej pisarce i dziennikarce telewizyjnej, szczeciniance - Monice Szwai. Corocznie impreza była organizowana w szczecińskim Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia - pn. „Szwajowa Niedziela - Śladami wspomnień". Już drugi raz z rzędu obchody trzeba przenieść, z powodu pandemii, do przestrzeni internetowej. „Szwajowa Niedziela online" - odbędzie się zatem w niedzielę (16 maja) o godz. 18 na facebookowym profilu Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Śladami wspomnień

W tym roku motywem przewodnim wirtualnego spotkania będą pasje Moniki Szwai. „Wspominać ją będą Jej przyjaciele, którzy te pasje dzielili, a także czytelnicy Jej książek. Spróbujemy też znaleźć odpowiedź na pytanie «jak lubić życie». Warstwę muzyczną stanowić będą utwory docenione na festiwalu Shanties nagrodą im. Moniki Szwai za najlepszy tekst premierowy - jest ona przyznawana corocznie od 2016 roku. Całość wirtualnego spotkania poprowadzi i mądrym słowem oprawi Marek Szurawski" - informują organizatorzy.

Monika Szwaja tak opowiadała o swoim pisaniu oraz literaturze: „Literatura w postaci książek pojawiła się również wcześnie, bo rodzina była ogólnie biorąc czytająca i nikt nie protestował przeciwko czytaniu szczeniakowi bajek, Kubusia Puchatka i Alicji w krainie czarów. Szybciutko nauczyłam się sama to robić i wykańczałam panie w bibliotece publicznej, wymieniając po trzy książeczki dziennie. Nie wierzyły, że połykam je w tym tempie, a ja naprawdę nie oszukiwałam.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-05-2021

 

Autor: Monika Gapińska 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ