Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Ulica Ku Morzu a rozbudowa terminalu w Świnoujściu. Jest rozwiązanie – kto za to zapłaci?

Data publikacji: 05 października 2021 r. 07:01
Ostatnia aktualizacja: 05 października 2021 r. 12:05
Ulica Ku Morzu a rozbudowa terminalu w Świnoujściu. Jest rozwiązanie – kto za to zapłaci?
Przebudowa ulicy Ku Morzu wchodzi w skład olbrzymiego projektu inwestycji drogowej na prawobrzeżu pn. „Sprawny i przyjazny środowisku dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu”. Właśnie ta droga prowadzi do wielkich atrakcji regionu – latarni morskiej i Fortu Gerharda. Fot. Bartosz TURLEJSKI  

W związku z rozbudową Terminalu LNG w Świnoujściu i zapewnieniem jego bezpieczeństwa spółka Gaz-System będzie musiała wybudować nowy parking i drogę dojazdową do jednych z największych świnoujskich atrakcji - latarni morskiej i Fortu Gerharda. Takie jest przynajmniej stanowisko Miasta. Na odpowiedź ze strony firmy w magistracie nadal czekają.

O perypetiach związanych z dojazdem do sztandarowych atrakcji turystycznych naszego regionu pisaliśmy już kilkakrotnie. Wszystko przez rozbudowę terminala i działania gazowej spółki, która zmianę dotychczasowych ustaleń z Miastem tłumaczy względami bezpieczeństwa. Przedstawicielom Gaz-Systemu przeszkadza m.in. zaplanowany i ustalony już wcześniej parking dla turystów odwiedzających zabytki. Pojawiły się także obawy, że firma będzie w ogóle chciała odciąć dojazd do latarni i fortu; chociaż chodzi o drogę podlegającą Miastu. Z komunikatu przesłanego mediom przez świnoujski magistrat wynika, że rozwiązanie problemu jest, ale to gazowa spółka powinna ponieść koszty.

- Rozumiemy względy bezpieczeństwa i związane z tym stanowisko spółki Gaz-System -

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 72% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-10-2021

 

Autor: Bartosz Turlejski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkaniec
2021-10-05 11:49:10
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że cały ten teren, zarówno plaża, tereny zielone czytaj las, jak i obiekty historyczne stanowią jedyną w swoim rodzaju, nietuzinkową i niepowtarzalną enklawę. Stwarzają niesamowity klimat, możliwość atrakcyjnego wypoczynku, powrót do przeszłości. Jednym słowem zawsze tutaj będąc sam, czy z rodziną mam możliwość wspaniałego spędzenia czasu.
Świnoujścianin
2021-10-05 10:25:46
Budujące jest stanowisko Miasta w tej kwestii. Ufam, że znajdzie się konsensus w temacie podczas rozmów. To jest temat istotny w szerokim tego słowa znaczeniu. Trzymam kciuki za powodzenie.
observator
2021-10-05 10:18:43
Ważna kwestia, zarówno gdy chodzi o bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców, gdy chodzi o dostęp do morza i plaży, jak i dostęp do niekwestionowanych chyba przez nikogo, obiektów historycznych, będących perełkami Polski.
Ech
2021-10-05 09:50:55
A ten znów szczuje na gazoport. Dlaczego?
Karsibór
2021-10-05 09:00:54
Czymże wielkim jest ów fort?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA