Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Traktory wyjechały na zachodniopomorskie drogi [GALERIA]

Data publikacji: 2022-01-18 22:33
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-19 14:19
Traktory wyjechały na zachodniopomorskie drogi
Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

Rolnicy z kilku powiatów w Zachodniopomorskiem wzięli we wtorek udział w akcji protestacyjnej i wyjechali na drogi. Nie było typowych blokad dróg. Ale kawalkady ciągników skutecznie spowalniały ruch na drogach krajowych.

Tak jak zapowiadała rolnicza „Solidarność", gospodarze protestowali m.in. w powiatach: polickim, choszczeńskim, białogardzkim, koszalińskim, gryfińskim i stargardzkim.

Rolnicy z powiatu stargardzkiego spotkali się przed pałacykiem w miejscowości Krąpiel, gm. Stargard. Tam szykowali się do wyjazdu na „dziesiątkę".

Na ciągniki wieszali polskie flagi oraz transparenty z hasłami „Zielony ład - pakiet klimatyczny - głód" czy „Uratujmy polską żywność". Stamtąd dziesiątki traktorów ruszyło drogą krajową nr 10 w kierunku Suchania. Jechały z niewielką prędkością, co skutecznie spowolniało ruch. Na trasie dołączali do nich kolejni rolnicy. Protesty obstawiała policja.

- Było spokojnie - komentuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Protestujący żalą się, że ciężko pracują i mało zarabiają. A wsparcie rządu jest nikłe.

- Prowadzę gospodarstwo już prawie 15 lat i tak źle jeszcze nie było - mówi Andrzej Kowal, właściciel 150-hektarowego gospodarstwa w Małkocinie, gm. Stargard. - Im więcej mamy ziemi, tym jest dla nas gorzej. Ponosimy coraz większe nakłady finansowe. Wszystko drożeje, a nasze produkty idą w dół. Rzepak o 300 zł staniał, pszenica o 200 zł na tonie. Mocno zdrożało paliwo. Wszyscy mają nas w nosie. Dopłaty są coraz niższe, a dzierżawa ziemi coraz droższa. W ub.r. zapłaciłem o 5 tys. zł więcej. A w tym roku będzie jeszcze drożej. Zastanawiam się czy nie pójść do normalnej

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-01-2022

 

Autor: Wioletta MORDASIEWICZ
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Moc z wami
2022-01-19 13:22:03
Fajne ciągniki mają, jak nówki.
A Mysliborski Miecio
2022-01-19 11:00:47
To w ktorym z LUXUSOWYCH Traktorow siedzi...? I PO raz KO-lejny nie zanieczyszczajcie po-wietrza... oraz nie niszczcie niepotrzebnie drogi Asfaltowe... wraz z Halasem wlacznie - tylko Wezcie sie za ta robote ktora do Was nalezy... !!!
fdweq
2022-01-19 08:19:24
No jak rolnicy wjechali na drogi to KIEROWCY się zastanowią i zgodnie ze swoją mocą sprawczą wykonają zmiany w gospodarce których żądają rolnicy. Doskonały plan!
Sindbad
2022-01-19 07:52:44
Nie no... to są jakieś jaja... Rolnicy przegońcie ze swoich seregów tego pasożyta Kosmala. Wilk w owczej skórze, kandydat PiSu, czyli partii która zgotowała taki los rolnikom. On w Waszych szeregach ???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA