Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Ta gra nie jest urządzeniem hazardowym (?)

Data publikacji: 2021-07-22 20:31
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-22 22:58
Ta gra nie jest urządzeniem hazardowym (?)
To urządzenie nie jest grą hazardową, chociaż niektórzy wrzucają do niego grube pieniądze by coś wygrać.  

To widok często spotykany na ulicach nadmorskich miejscowości. Maszyny wypełnione złotówkami lub „dwójkami" kuszą wczasowiczów, którzy muszą wrzucić monetę. Ta ma spaść w odpowiednie miejsce na tacę z innymi monetami, by spowodować ich obsunięcie. Monety, które zlecą do pojemnika, są nasze. Talerz wykonuje ruchy posuwisto-zwrotne i nie zawsze nasza moneta spadnie tam gdzie powinna, by spowodować wygraną. Są tacy co twierdzą, że monety nigdy nie spadają.

Organizator tego biznesu zachęca klientów do gry wrzuconymi banknotami niekiedy nawet stuzłotowymi. Czy ktoś wygrał? - trudno powiedzieć, osobiście tego nie zauważyłem. Automaty pilnowane są przez pracowników, którzy mają zapobiegać ich wstrząsaniu czy też uderzaniu pięściami, by pomóc szczęściu.

Czy maszyny te są grami hazardowymi? - zastanawia się wielu. Wysłałem w tej sprawie zapytanie do Ministerstwa Finansów, skąd otrzymałem

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-07-2021

 

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Fiskus
2021-07-23 10:49:51
Nikt nie wie ile szmalu wybiera co noc właściciel. Jest to zysk bez podatku, czyli rżnięci fiskuasa w biały dzień, a ten ustami ministra twierdzi, że z hazardem nie ma to nic wspólnego. A potem będzie afera, bo okaże się że Skarb Państwa nie ma z tego ani grosza. Pinokio tego nie widzi?
Dla naiwnych
2021-07-22 21:59:59
Wygra - ale tylko Wlasciciel i to tylko Noca...! A co to jest, jak nie Hazard pieniezny... i jaka roznica jest pomiedzy Automatami... a ta Maszyna ?/!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA