Niedziela 24 października 2021r. 
REKLAMA

Szukają ludzi, którzy zrobią klimatyczną rewolucję

Data publikacji: 2021-09-16 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-16 21:45
Szukają ludzi, którzy zrobią klimatyczną rewolucję
Wszystkich nas czeka klimatyczna transformacja. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Rozpoczyna się nowy projekt Ministerstwa Klimatu i Środowiska, jakim jest Akademia Transformacji Energetyczno--Klimatycznej (ATEK). To propozycja dla osób, które chcą mieć realny wpływ na transformację energetyczno-klimatyczną.

W perspektywie najbliższych kilku dziesięcioleci polityka klimatyczno-energetyczna będzie jednym z najważniejszych obszarów działalności państwa. Efektywne wdrożenie wizji neutralności klimatycznej będzie możliwe dzięki specjalistom, których wiedza, umiejętności i doświadczenie odpowiadają na potrzeby projektowania, implementacji i monitorowania koniecznych nowych rozwiązań. Potrzebny do tego zasób kompetencji to w szczególności: wiedza techniczna (np. w zakresie energetyki, ciepłownictwa, ropy, gazu, paliw transportowych czy gospodarki wodorowej), umiejętności analityczne, rozumienie zjawisk zachodzących w przyrodzie i powiązań między nimi a klimatem oraz ich wpływu na życie ludzi i gospodarkę, doświadczenie w realizacji projektów, a także wiedza z zakresu finansowania projektów w dziedzinie polityki klimatyczno-energetycznej.

Jak pisze resort: „Wobec

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 56% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-09-2021

 

Autor: (as)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Realny
2021-09-16 21:04:41
Wpływ to dekarbonizacja w której krytyczna jest redukcja śladu węglowego do zera, uczynić można to tylko i wyłącznie redukując globalna populację ludzka do poniżej 500mln ludzi, w praktyce należy zabić ponad 7mld ludzi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ