Środa, 22 marca 2023 r. 
15 szczecin
REKLAMA

Szpital w Nowogardzie z nowym sprzętem. Wojewoda pomógł placówce

Data publikacji: 15 listopada 2022 r. 20:14
Ostatnia aktualizacja: 15 listopada 2022 r. 20:14
Szpital w Nowogardzie z nowym sprzętem. Wojewoda pomógł placówce
– Nowy sprzęt pozwoli nam na jeszcze lepszą opiekę nad pacjentem, umożliwiając szybszy powrót do zdrowia – podkreśla Elżbieta Bas, oddziałowa Oddziału Chirurgii.  

Między innymi najnowszej generacji aparat USG - mobilny ultrasonograf z innowacyjną technologią poczwórnej głowicy i supernowoczesne łóżka do intensywnej terapii trafiły do Samodzielnego Publicznego Rejonowego Szpitala w Nowogardzie. Lekarze i pielęgniarki używają już nowego sprzętu i są zachwyceni jego jakością.

Nowogardzki szpital wzbogacił się o nowoczesny sprzęt do diagnostyki szpitalnej. Środki finansowe przekazał placówce wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. To efekt współpracy szpitala w ramach programu w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19 i na inwestycje budowlane oraz zakupy inwestycyjne w podmiotach leczniczych. Celem programu jest doraźne wsparcie instytucjonalne dla organizacji i pomoc przy inicjowaniu lokalnych działań, które mają służyć walce ze skutkami epidemii. Na podstawie tej umowy, zawartej z wojewodą zachodniopomorskim, szpital otrzymał 336 tys. zł na zakup potrzebnego sprzętu medycznego. Co było brane pod uwagę w zakupie sprzętu, na jakie oddziały trafił, kiedy będzie już wykorzystywany w diagnostyce? O to spytaliśmy szefów nowogardzkiego

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 72% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-11-2022

 

Tekst i fot: Jarosław BZOWY
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA