Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Szkoła kolejny raz uratowana

Data publikacji: 06 lutego 2023 r. 20:51
Ostatnia aktualizacja: 06 lutego 2023 r. 20:51
Szkoła kolejny raz uratowana
Szkoła Podstawowa w Nowogródku Pomorskim jest jedną z dwóch placówek oświatowych prowadzonych przez gminę. Uczy się tu 93 dzieci. Fot. archiwum  

Niepowodzeniem dla samorządu w Nowogródku Pomorskim zakończyła się trzecia już próba likwidacji tamtejszej szkoły podstawowej. Radni zdecydowaną większością głosów powiedzieli zamknięciu tej placówki stanowcze „nie".

Na sesji Rady Gminy Nowogródek Pomorski stanął 2 lutego projekt uchwały o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Nowogródku Pomorskim. Na sesję przyszli rodzice uczniów z sołtysem na czele, którzy ostro krytykowali wójta za kolejną próbę likwidowania ich szkoły. Ta miałaby przestać funkcjonować od nowego roku szkolnego.

- Wójt był nauczycielem i dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Karsku i miał pieczę też nad naszą szkołą w Nowogródku - mówił nam Robert Andrukonis, sołtys wsi, dzień przed czwartkową sesją. - I kolejny raz próbuje ją zlikwidować. Trzy lata temu próbował po raz pierwszy, a potem każdego roku. Ta szkoła to ostatnia ostoja jakiejś kultury w Nowogródku, bo tu nic nie ma; ani ośrodka kultury, ani ośrodka zdrowia, biblioteka jest otwarta tylko dwa razy w tygodniu. Rodzice się angażują w życie szkoły, która niedawno miała

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-02-2023

 

Wioletta Mordasiewicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jerrr
2023-02-27 13:20:25
Czy w budynku szkoły też są mieszkania dla nauczycieli ?
Wojtek
2023-02-07 07:53:20
To po co taka gmina skoro nic tam nie ma ? Gmin, powiatów i województw jest za dużo. Siedziba gminy powinna mieć min. 5 tys. ludności i być miastem. Gminy wiejskie to pomyłka. Te, które są przy dużych miastach i dzięki nim się rozwijają, powinny być włączone do tych miast.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA