Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Studentki ZUT wśród najlepszych

Data publikacji: 2020-10-13 17:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-14 15:42
Studentki ZUT wśród najlepszych
 

Nikola Bukowiecka oraz Klaudia Góralska, studentki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, znalazły się w elitarnym gronie 25 najzdolniejszych studentek informatyki i kierunków pokrewnych. Firma Intel Technology i Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" przyznały im prestiżowe stypendia w programie "Nowe technologie dla dziewczyn". 

Klaudia Góralska jest studentką czwartego roku informatyki. Specjalizuje się w systemach komputerowych i oprogramowaniach.

- Po ukończeniu studiów chciałabym zostać cenioną programistką. Obecnie jestem w trakcie projektowania aplikacji w ramach mojej pracy inżynierskiej, która umożliwi tworzenie spersonalizowanych rankingów obejrzanych seriali – mówi Klaudia Góralska.

Jej największym osiągnięciem jest udział w konkursie NASA Space Apps Challenge 2019, w którym to wspólnie z kolegami ze studiów w 24 godziny stworzyła aplikację ICFire, umożliwiającą zgłaszanie pożarów. 

Nikola Bukowiecka studiuje na trzecim roku automatykę i robotykę. Jej zainteresowania naukowe obejmują prace nad napędem rakietowym, analizę danych kosmicznych, teorię kwantową pola oraz zagadnienie sztucznego mózgu. Pierwszym i najważniejszym osiągnięciem Nikoli był staż w Max-Planck Institut fur Plasmaphysik w Greifswaldzie, przy pracach nad reaktorem fuzyjnym Wendelstein 7-X.

- W przyszłości chciałabym pracować w branży kosmicznej, neuronaukowej lub w branży stosującej rozwiązania powiązane z robotyką – zaznacza.

„Nowe technologie dla dziewczyn” to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet, które wiążą swoją przyszłość z nowymi technologiami. Program obejmuje wszystkie uczelnie techniczne w Polsce oraz pięć najlepszych wydziałów informatycznych.

Studentki ZUT znajdą się pod opieką doświadczonych pracowników firmy Intel oraz otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto).

(as)

Fot. ZUT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hejt Stop!
2020-10-13 17:54:50
Mądre i atrakcyjne. Myślałem, że to tylko u mężczyzn tak jest a tu proszę, kobiety wzięły się za siebie. W końcu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA