Wtorek, 25 marca 2025 r. 
REKLAMA

Szczecin bez sprawnej polityki rowerowej. Pomysły są, ale nie ma woli miasta?

Data publikacji: 25 marca 2025 r. 11:29
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2025 r. 11:31
Szczecin bez sprawnej polityki rowerowej. Pomysły są, ale nie ma woli miasta?
W Szczecinie brakuje odpowiedniej polityki rowerowej – twierdzi radny Mateusz Gieryga i proponuje konkretne rozwiązania. Fot. Anna GNIAZDOWSKA  

Miasto potrzebuje lepiej zorganizowanej polityki do spraw komunikacji rowerowej, w tym odpowiedniego biura w ramach Urzędu Miasta oraz Oficera Rowerowego. To propozycja jednego z radnych miejskich na usprawnienie infrastruktury rowerowej Szczecina i przede wszystkim na zachęcenie mieszkańców do częstszego korzystania z tego środka transportu. Urząd Miasta nie planuje jednak rewolucji w tym zakresie.

Wiosna i nadchodzące ciepłe dni sprzyjają częstszemu korzystaniu z rowerów: na co dzień, w drodze do pracy oraz rekreacyjnie. Wielu rowerzystów niebawem opanuje miejskie drogi rowerowe i dłuższe trasy, w tym te najpopularniejsze i licznie uczęszczane. Stan infrastruktury jest jednak, zdaniem niektórych, niewystarczający. To wynik braku odpowiedniego organu koordynującego politykę rowerową, jak twierdzi radny Mateusz Gieryga z Koalicji Obywatelskiej. Zwrócił się on z propozycją stworzenia biura odpowiedzialnego za transport rowerowy, które działałoby w ramach struktur Urzędu Miasta.

- Uważam, że powołanie samodzielnego referatu ds. komunikacji rowerowej, kierowanego przez Pełnomocnika

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-03-2025

 

(aj)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytam
2025-03-25 13:44:20
Urzędnictwo,Państwo Poselstwo,Senatorostwo chętnie przyklaskują ideom zielonych/zielonych z powodu wiedzy?/ unijnych wydawaczy nie swoich pieniędzy na tzw" scieżki rowerowe" ,od oceanu do granic Europy,na scieżki tam, gdzie rowerzyści od zawsze jezdzili BEZ tych "ścieżek". Natomiast wytyczenie,budowa bezpiecznych dróg dla rowerzystów w miastach PRZEKRACZA ich możliwości,W jakichś tam miastach na zachodzie takie ścieżki istnieja od dziesięcioleci. W Polsce są owszem:po kilkaset metrów,brukowane.
północne Gumieńce
2025-03-25 13:37:48
fakt faktem, przykładem niespójności jest potężna luka na Ku Słońcu od Bohaterów Warszawy do Narutowicza, dalej koło sądów no i oczywiście brak dojazdu do firm po wschodniej stronie ul. Derdowskiego
Tak ! mam pomysł.
2025-03-25 13:25:40
Będziemy nosić rowerzystów na rękach.
Co trochę w Kurierze
2025-03-25 12:40:50
są zawodzenia nad ciężką dolą rowerzystów. Nie nudźcie, to przynosi odwrotny skutek. Do licha ! Nie zamęczajcie tymi "biednymi" rowerzystami.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA