Czwartek 07 lipca 2022r. 
REKLAMA

Studenci Akademii Morskiej mogą liczyć na psychologa. Rozwiązanie jak na uniwersytecie w Edynburgu

Data publikacji: 2021-09-20 14:32
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-21 10:50
Studenci Akademii Morskiej mogą liczyć na psychologa. Rozwiązanie jak na uniwersytecie w Edynburgu
Studenci Akademii Morskiej znajdą pomoc w Centrum Wsparcia. Fot. Robert WOJCIECHOWSKI/archiwum  

W Akademii Morskiej w Szczecinie powstało Akademickie Centrum Wsparcia. Działa w nim między innymi psycholog pozostający do dyspozycji studentów.

W ACW pracuje tłumacz języka migowego, a teraz dołączyła do niego psycholog Sandra Rutkiewicz. Docelowo ma powstać sekcja wsparcia osób niepełnosprawnych.

Psycholog był co prawda dostępny dla studentów już od ponad dwóch lat, jednak był to specjalista, którego musieli odwiedzić w przychodni.

- To stanowiło barierę, rzadko kto korzystał z tej pomocy - zauważa dr inż. Grzegorz Stępień, prorektor ds. kształcenia AMS. - Teraz, gdy psycholog jest dostępny bliżej, na terenie kampusu akademickiego AMS, widać wyraźny wzrost zainteresowania pomocą.

To prorektor w październiku 2020 roku zgłosił pomysł powołania oddzielnej jednostki, która będzie stanowiła wsparcie dla studentów i kandydatów na studia, otworzy uczelnię na potrzeby kształconych tu osób.

Sandra Rutkiewicz działa na uczelni od czerwca, jak sama deklaruje - nie spodziewała się, że w wakacje znajdzie się tak wielu chętnych, by skorzystać z jej pomocy. Latem przyjęła 50 studentów. Z

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-09-2021

 

Autor: A. Sasinowski 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

klemens
2021-09-21 10:28:55
to jakaś kpina . W tym zawodzie ludzie słabi psychicznie ? To jest szkoła morska , czy placówka adaptacji ludzi ze słabą psychiką ? Kto daje im świadectwo zdrowia ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA