Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Stargardzka Scena Młodych odsłoniła kolejne talenty

Data publikacji: 21 marca 2024 r. 17:21
Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2024 r. 17:21
Stargardzka Scena Młodych odsłoniła kolejne talenty
Miłosz Krysiak (z lewej) i Eryk Kucharski dali w SCK piękny koncert pt. „Mięta w butonierce”. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

Wystawa Natalii oraz koncert Miłosza i Eryka były udziałem publiczności, którzy w minioną niedzielę przyszli do Stargardzkiego Centrum Kultury.

Graficzka i dwaj wokaliści, wszyscy związani z Młodzieżowym Domem Kultury, byli gośćmi Stargardzkiej Sceny Młodych, projektu SCK, który promuje utalentowaną młodzież ze Stargardu. Cała trójka to tegoroczni stypendyści prezydenta.

Natalia Leszczyńska przez 8 lat szlifowała swój talent w Młodzieżowym Domu Kultury w pracowni grafiki warsztatowej pod kierunkiem Ryszarda Balonia. Obecnie studiuje ona filologię norweską. W SCK zaprezentowała swoje niepowtarzalne grafiki i ex librisy, malarstwo, a także grafiki innych artystów, z którymi Natalia wymienia się podczas różnych wystaw i konkursów, także na arenie międzynarodowej.

- Stworzyła kolekcję bardzo wartościową - mówi Ryszard Baloń, mentor Natalii. - Takie zbiory trafiają wcześniej czy później do bibliotek. Możliwe, że kiedyś znajdzie się ona w naszej Książnicy Stargardzkiej. Jakiś czas Natalia była moją asystentką i znakomicie się w tej roli spełniała. Jak 8 lat temu przyszła do mojej

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-03-2024

 

Wioletta Mordasiewicz
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA