Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Spór o taryfy. Zakłady wodno-kanalizacyjne kontra Wody Polskie

Data publikacji: 02 stycznia 2023 r. 14:52
Ostatnia aktualizacja: 02 stycznia 2023 r. 15:52
Spór o taryfy. Zakłady wodno-kanalizacyjne kontra Wody Polskie
Wody Polskie przed zatwierdzaniem taryf sprawdzają, czy proponowane podwyżki cen za dostarczanie mieszkańcom wody i odprowadzanie ścieków są uzasadnione. Fot. Marek KLASA  

W miniony czwartek (29 grudnia) przed siedzibą PGW Wody Polskie RZGW w Szczecinie protestowali samorządowcy i pracownicy gminnych zakładów wodociągowo-kanalizacyjnych z Kołobrzegu, Myśliborza, Goleniowa i Pyrzyc. Chcą, aby Wody Polskie zatwierdziły proponowane, wyższe niż dotychczas, stawki za dostarczanie mieszkańcom wody i odprowadzanie ścieków. Wody Polskie podkreślają, że jako regulator jedynie weryfikują celowość zmian proponowanych cen. W sytuacji, kiedy miałoby dojść do nieuzasadnionego ich wzrostu, taryfy pozostają niezatwierdzane. Marszałek województwa zapowiedział, że sprawa będzie po raz kolejny przedmiotem posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

- Rada już dwukrotnie zajmowała się Państwa niewłaściwymi działaniami - napisał zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz w piśmie adresowanym do dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. - Kolejne informacje docierające do Rady o nieprzestrzeganiu obowiązującego prawa w zakresie zatwierdzania taryf, wykorzystywanie tzw. kruczków prawnych są

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-01-2023

 

Autor: (ek)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Myśl
2023-01-02 23:07:08
Tak to wygląda przy gospodarce centralnie sterowanej przez partie rządzące. Ceny dyktuje władza - swoim pozwala je podnosić, innym pokazuje figę. Tak było w czasach PRL (o wszystkim decydowała PZPR), do tego powróciła aktualna władza. Stąd też wziął się cud w Orlenie.
@innowator
2023-01-02 19:52:42
Opodatkują powietrze...
TOP 200
2023-01-02 18:12:13
Najwięcej wody z wodociągów w Szczecinie zużywa PO i SLD i Don Krzystek w pierwszej 10 top listy. w Szczecinie dużo mieszkańców pobiera wodę z CO w spółdzielniach mieszkaniowych jak u Humieniaka.do bani z takim prezesem.
innowator
2023-01-02 17:53:55
Wszystko drożeje, a tu kicha. No i skąd teraz wezmą pieniądze na premie dla siebie. Z biletów tramwajowych może nie starczyć. Proponuję pobieranie opłat za przejście na drugą strone ulicy, na razie tylko w wybranych punktach miasta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA